Kiedy jego drużyny robią wszystko

Kiedy jego drużyny robią wszystko, grają najbardziej spektakularną i atrakcyjną piłką nożną w Europie. Kiedy coś idzie nie tak, wyglądają zaskakująco naiwnie i bezradnie. W meczach z Liverpoolem znalazło to odzwierciedlenie w niemożności dostosowania taktyki niewygodnego przeciwnika i reakcji na to, co się dzieje. Po bramce Salaha, “City” w końcu upadło i był w stanie zorganizować jeszcze jeden gol w swojej własnej sieci.

Jeśli Otamendi i Walker mają potrzebę nie tylko wsparcia pozycjonowania, ale także zasłonięcia bramek, wyglądają jeszcze bardziej nerwowo niż obrona Liverpoolu, której słabości zna każdy środkowy człowiek w Premier League. W mistrzostwach Klopp regularnie łapie się pod presją i jest karany w kontratakach, ale jego przeciwnik w Lidze Mistrzów nie mógł lub nie chciał używać tych szczegółów. Man City wyglądało na wrażliwe i dogmatyczne przeciwko Liverpoolowi. Z takim samym sukcesem Guardiola może osobiście zaaranżować kilka szans dla bohaterów najbardziej wirusowego śpiewu w tym sezonie.

Pod koniec derby, kiedy “United” skrupulatnie wyszukiwał faule w polu karnym Edersona, gracze City zaczęli wściekać się i po prostu bili swoich przeciwników w nogi. To ujawniło całą esencję zespołu Guardiola – kiedy nie wychodzi z hipnozą przeciwnika spektakularną grą, pozostaje sprawić kłopot sędziemu i przynieść standardy. Gracze City udoskonalili manewry pozycyjne i doświadczyli filozofii swojego szefa, ale aspekty gry pozostają takie, że nie można ich pokonać.

Nie wszystko na boisku zależy od biegania Stirlinga i De Bruin’a, a fascynująca gra w ataku nie wystarczy, by zrewolucjonizować i zapisać swoje imię w historii. Upór Guardioli, który nie chce dostosować się do okoliczności i zawsze pochyla się nad swoją linią, został przekazany jego dziecku. “Miasto” bombarduje przeciwnika jaskrawymi przekątnymi i nieskończonymi ruchami, ale nie chce robić nic poza tym. Krótkowzroczne jest myśleć tylko o sobie w grze, w którą grają dwie osoby: jeśli zostaniesz zaskoczony, zostaniesz nieuzbrojony jako rycerz, który zdecydował się usunąć pantalony w trakcie bitwy.

Man City Guardiola jest daleki od najlepszej drużyny w historii Premier League. Dlatego przegrali z Liverpoolem Zdjęcie: MCFC, Sky Sports

Rate this post