Kiedy Pedro Leon strzelił gola w meczu Ligi Mistrzów z Milanem

Kiedy Manchester United przygotowywał się do sprzedaży Gabriela Heinze, mieli jeden warunek – Liverpool zainteresowany Argentyńczykiem nie dostałby tego. Kiedy doświadczony obrońca nagle przejął Real Madryt, wielu uważało, że to była tymczasowa okazja i niemal natychmiast piłkarz przeniosłby się do Enfield.

Brzmi to szaleńczo, ale były precedensy: w 1998 r. Real Betis był całkowicie przeciwny temu, że Robert Jarni przeprowadził się do Realu Madryt i sprzedał go Coventry. Kto natychmiast dał graczowi “Real”.

10. FABIGNO

Tak, to Fabinho. Na długo przed Liverpoolem, a nawet Monako, brazylijczyk zagrał dla Riu Ave, gdzie został zauważony przez zwiadowców Realu. W 2012 roku przeniósł się do Realu Madryt Castilla.

Brazylijczyk nie mógł się pokazać i tylko raz grał na podstawkę – a następnie w grze z “Malaga” z wynikiem 6: 2. I mówią. Mourinho nie dał młodym szansy.

9. Ero Markkanen

Trzeci i ostatni piłkarz, który pojechał prosto do Castilla. W przypadku Eero Markkanena z AIK (który wcześniej również był zwolennikiem Yuik, VIK i KhIK), nie ma żadnej logiki.

Finn miał 23 lata. Ma jedno wyjście w drużynie narodowej i kilka gier poza granicami kraju. Nigdy nie grał jako podstawa – a sens takiego transferu pozostaje niezrozumiały.

8. Pedro LEON

Kiedy Pedro Leon strzelił gola w meczu Ligi Mistrzów z Milanem, wielu widzów mogło się pomylić, wierząc, że jest to kolejny młody talent z akademii klubu.

Nie, zanim 24-letni Hiszpan zdążył już zagrać w kilku klubach. Już w następnym sezonie grał dla Getafe.

W sezonie 2010/11 Emmanuel Adebayor ostatecznie zniknął z fundamentów miasta. Trudno powiedzieć, co dokładnie ta nie przyciągająca uwagę Togo przyciągnęła do Realu.

Jak się okazało, nie była to zła decyzja – za sześć miesięcy była całkiem dobra. Co jest jeszcze dziwniejsze.

6. Royston Drenthe

Kiedy Real Madryt zrobił wszystko, aby podpisać kontrakt z każdym dostępnym Holendrem, wciąż nie oczekiwał, że Royston Drenthe się przeniesie.
Trudno w to uwierzyć, ale ten transfer do Realu Madryt pozostaje najdziwniejszą decyzją w karierze piłkarza, który grał w Reading, Alanii i Kayseri Erdiyespor, i który poświęcił dwa lata muzyce.

Rate this post