Kryzys Fifa: ZagroŜenia związane z sponsoringiem wizowym wymagają, aby Blatter zrezygnował

Visa – jeden z głównych sponsorów Fifii – zagroził, że może wycofać się z kontraktu z światowym organem piłki nożnej, gdy Sepp Blatter napotyka na coraz większą presję, aby nie rezygnować z wyborów w charakterze swojego prezesa. Kryzys kryzysu na żywo: Blatter pod presją w aresztowaniach I zapytania o Puchar Świata Więcej informacji

Korupcja spowodowana “szerzącą się, systemową i głęboko zakorzenioną korupcją” spowodowała wstrząsy w świecie piłkarskim i wiele pytań, czy Fifa może kontynuować swoją obecną formę.

Blatter nie został wymieniony jako podejrzany, ale ma wątpliwości w szwajcarskim dochodzeniu.Pod znakiem nacisku, przed którym się stoi, Blatter nie zdołał uniknąć pojawienia się w czwartek w Fali konferencji medycznej w Zurychu w czwartek rano, zamiast tego odbył się nadzwyczajne spotkanie z przedstawicielami sześciu konfederacji, w tym prezydenta Uefa Michel Platini.

Europejski organ zarządzający piłką nożną, Uefa, spotyka się w mieście i może grozić bojkotowaniem Fifa.

Sponsorzy Fifa, w tym Adidas, Visa i Coca-Cola, wzywają do zreformowania swoich praktyk. Wiza wydała w środę oświadczenie wyrażające “rozczarowanie i obawy z Fifa”.Powiedział, że jeśli ciało rządzące światem piłki nożnej odbuduje kulturę korporacyjną “silnymi praktykami etycznymi” w swoim sercu, “poinformowaliśmy ich, że ponownie zbadamy naszą sponsoring”.

Umowa z Fifa dotycząca karty kredytowej Co najmniej 25 milionów dolarów rocznie.

Coca-Cola powiedział: “To długie kontrowersje spowodowało pogardę misji i ideałów Pucharu Świata FIFA i wielokrotnie wyraziliśmy nasze obawy dotyczące tych poważnych oskarżeń”.

Korea Południowa firma Hyundai Motor Company, jedyna partnerka z Azji Fifa na Mistrzostwach Świata w 2018 r., Która odbędzie się w Rosji, powiedziała, że ​​jest to bardzo zaniepokojone.Firma Anheuser-Busch InBev, której budweiser jest sponsorem Mistrzostw Świata 2018, powiedział: “Oczekujemy, że wszyscy nasi partnerzy będą zachowywać wysokie standardy etyczne i działać z zachowaniem przejrzystości”. McDonald’s powiedział, że monitoruje sytuację. P>

Kryzys podsyca również wątpliwości co do przywództwa Blattera. Szuka czwartej, czteroletniej kadencji na stanowisku prezydenta w tym tygodniu, ale liderzy świata piłki nożnej wezwali go do ponownego rozważenia swojej sytuacji.

Argentyński piłkarz Diego Maradona powiedział stacji Radio La Red w Buenos Aires Że jego skargi na korupcję z Fifa zostały zignorowane przez lata. “Byłem traktowany jak szalony człowiek”, powiedział. “Teraz FBI powiedział prawdę. Nie ma piłki nożnej. Nie ma przejrzystości.Diego Maradona skarżył się na brak przejrzystości w Fifa w wyniku aresztowań wysokich rangą urzędników. Foto: Leonardo Munoz / EPA’Dobi draniu! ” Ameryka Łacińska zachwyca w aresztach FIFA po latach bezkarności Czytaj więcej

Greg Dyke, przewodniczący angielskiego Związku Piłki Nożnej (FA), powiedział, że 79-latek musiał opuścić Fifa, aby organizacja mogła kontynuować. – Sepp Blatter musi iść. Musi przejść rezygnację, albo musi być nieobecny, albo musimy znaleźć trzeci sposób.Myślę, że nadszedł czas, w którym szkody wyrządzone Fifa są tak duże, że nie można ich odbudować, podczas gdy Blatter jest tam, więc Uefa musi spróbować go zmusić “.

Uefa jest jednak Czy zdecydować się na przesunięcie piątkowego głosowania, podczas gdy niektóre – w tym Rosja i Hiszpania – będą nadal wracały z Blatterem. Prezydent Rosji, Władimir Putin, powiedział w czwartek, że aresztowania to “wyraźna próba”, aby zablokować ponowne wybory prezydenckie Blattera i oskarżyć USA o wtargnięcie za granicę. “To kolejna jawna próba rozszerzenia jej jurysdykcji na inne państwa”, powiedział.Facebook Twitter Przewodniczący Pinterest FA Greg Dyke wzywa do nowego kierownictwa w Fifa

Blatter był jednak wspierany przez azjatycką federację piłkarską i Konfederację Piłkarskich Piłkarzy Afryki, która powiedziała, że ​​wróci z powrotem na kolejną kadencję prezydent.

Michel Platini, szef UEFA, ma w czwartek po południu odbyć konferencję prasową.

Były przewodniczący FA, ​​Lord Triesman, który zrezygnował z administracji piłkarskiej po zarzutach przekupstwa wokół Powiedziała w czwartek, że ma wątpliwości, że Blatter rozważyłby rezygnację, ponieważ mógłby polegać na wyborze sojuszu stowarzyszeń piłkarskich w Azji, Afryce i Ameryce Południowej, aby utrzymać go w mocy. Zrobię, w latach dziewięćdziesiątych “, powiedział Triesman. “Nie sądzę, by to był ostatni raz, gdy Sepp Blatter biegnie, zakładając, jak myślę, że musimy, że w ciągu najbliższych kilku dni zacznie działać ponownie”. Wydarzenia z ostatnich 36 godzin doprowadziły do ​​zsynchronizowania się czynników, które mogłyby zmienić bieg organu piłki nożnej. “Czy Europa miała powiedzieć, że mamy tyle tego, nie wezmę udziału w tych kongresach, prawdopodobnie nie wezmę udziału w konkursach, co miałoby ogromny wpływ”.

Dodał: “Chciałabym, aby Uefa wycofała się z głównych funkcji Fify, dopóki nie została ona oczyszczona.”

“Po drugie myślę, że szwajcarski rząd musi myśleć, że ma on na swoich organizacjach Są rozbite z przestępczością.Ja nie robi nic za kredyt Szwajcarii i organizacji międzynarodowych.

“A trzecia rzecz to sponsorzy. Są to marki na całym świecie. Przez te wszystkie lata nie potrafiłem sobie wyobrazić, dlaczego chcieliby być związani z rodzajem degradacji, jaką widzieliśmy. Te rzeczy się spotkają. “Fifa korupcja opłat: czy jest to początek końca dla domu, że Sepp Blatter zbudowany?Czytaj więcej

Firma Nike, która sponsorowała reprezentację Brazylii, powiedział, że współpracuje z władzami po oskarżeniu amerykańskim, twierdząc, że w 1996 r. Światowa firma sportowa sponsorująca drużynę narodową Brazylii zgodziła się na warunki finansowe nie w pierwotnym kontrakcie , W tym zapłacić dodatkowe 40 milionów dolarów partnerowi agenta marketingowego zespołu z szwajcarskim kontem bankowym.

W oświadczeniu firma powiedziała: “Podobnie jak kibice na całym świecie, namiętnie pasjonuje się grą i jesteśmy zaniepokojeni Przez bardzo poważne zarzuty. Nike wierzy w etyczną i sprawiedliwą grę zarówno w biznesie, jak iw sporcie i zdecydowanie sprzeciwia się jakiejkolwiek formie manipulacji lub przekupstwa.Współpracujemy i będziemy nadal współpracować z władzami “.

Sponsorzy Pucharu Świata są w niezręcznej sytuacji, ponieważ są pod presją konsumentów, aby dystansować się od jakiejkolwiek korupcji, ale takie sponsoringy są lukratywne W długiej perspektywie John Whittingdale, brytyjski sekretarz kultury, mediów i sportu, powiedział parlamentowi, że sponsorzy powinni postępować zgodnie z zasadą Visa i “zastanowić się nad liniami do Fifa”. Powiedział, że Blatter powinien zrezygnować z Fifa, ponieważ “głęboko niedoskonała i skorumpowana organizacja” potrzebowała zmiany przywództwa. Premier brytyjski, David Cameron, popierał apeluje, aby Blatter zrezygnował.Facebook Twitter Pinterest kultura brytyjska sekretarz wzywa do pilnego szeroko zakrojonej reformy w FifaGary Lineker (@GaryLineker) Nie przypuszczam nasz ufał lider zrobił dobry uczynek i wycofał się z wyborów prezydenckich FIFA w piątek? Nie, nie myśleć tak 27 maja 2015 r.

Rząd Wielkiej Brytanii będzie teraz pisał do innych europejskich ministrów ds. Sportu, wyrażając obawy i szukając ich wsparcia, powiedział Whittingdale.Brytyjczycy będą także udostępniać informacje amerykańskim prokuratorom, podczas gdy brytyjskie władze bez wątpienia będą popatrzeć na zarzuty, czy prawa w tym kraju zostały złamane. Dodał: Jak Sepp Blatter wygrał serca i umysły Afryki, aby wyjechać z Fifa Burze Czytaj więcej

W czwartek szefowie australijskiego futbolu, którzy nie zdołali zdobyć Pucharu Świata w 2022 r., Powiedzieli, że śledzą sprawę. “Delegacja Australii dokona przeglądu zmian, które weszły w posiadanie organów ścigania ze Szwajcarii i Stanów Zjednoczonych w związku z prowadzeniem urzędników FIFA”, powiedziała w czwartek FFA w Australii.

Jednak jeden australijski polityk poszedł dalej, Mówiąc, że kraj był “traktowany jak kubek” w procesie selekcji gospodarza.

“Naprawdę, Australia była traktowana jak kubek w taki sposób, że spędził dziesiątki milionów dolarów w nieudanej próbie, Gdzie nigdy nie miało to miejsca, ponieważ wydaje się, że naprawa była wczesna z Fifa. “

Human Rights Watch tymczasem wezwał następnego prezydenta Fifa do zapewnienia przyszłych gospodarzy Pucharu Świata Są zgodne z podstawowymi normami praw człowieka.Rosja, która organizuje konkurs 2018 i 2022 gospodarz Kataru, oboje dostają się pod ostrzał z powodu nadużyć.

Rate this post