Laws of Football – Podsumowanie Podstawowe zasady

Poniżej znajduje się bardzo proste podsumowanie najważniejszych przepisów gry w piłkę nożną, mamy nadzieję napisane w łatwy do zrozumienia sposób.

Wysokosc dzwieku

Pole gry ( “pitch”) musi być prostokątna i mieścić się pomiędzy 90m (100yds) i 120m (130yds) długości i pomiędzy 45m (50yds) i 90m (100yds) szerokości. Linie końcowe nazywane są linie bramkową i linie boczne są nazywane linii dotykowych.

Piłka

Piłka musi być kulista o obwodzie od 68cm (27in) i 70cm (28in) i wadze pomiędzy 410gm (14 uncji) i 450gm (16oz).

Zespoły / Odtwarzacze

Mecz ( “Gra”) składa się z 2 zespołów, każdy z nie więcej niż 11 graczy – w tym bramkarz bramkarz ( ”) – i nie mniej niż 7 graczy.

Zestaw Gracza

Podstawowy zestaw składa się z koszulki, spodenki, skarpety, buty / Ochraniacze piłkarskie i buty. Bramkarze muszą nosić kolory różniące się od innych graczy – w tym własnych ubocznych – i mecz urzędników.

Sędziowie

Każdy mecz jest kontrolowany przez sędziego obsługiwanego przez 2 asystentów sędziów. Zatrzymuje grę za pomocą gwizdka jakiegokolwiek naruszenia. On również działa jako czasomierz. Sędziowie asystenci wskazania przez flaga, gdy piłka jest poza grą. Flaga też kiedy widzą naruszeń, że sędzia może nie widzieli.

Czas gry

Gra składa się z 2 połówek 45 minut każda, z przerwą (pół etatu), maksymalnie 15 minut. Sędzia może dodać na dodatkowy czas na koniec każdej połowy, aby zrekompensować czas stracony przez urazy, podstawienia i “umyślnego” marnowania czasu graczy. ”

Rozpoczęcie gry

Moneta jest rzucił zdecydować, która drużyna może wybrać, które celem ataku. Drużyna przegrana otrzymuje wziąć Kick-off, aby rozpocząć grę. Zespoły zmienić końce na drugiej połowie. Kick-off jest również stosowany po strzeleniu bramki.

Piłka poza grą

Piłka jest poza grą ( “out”), gdy cała piłka przekroczyła linię bramkową lub linię dotykowego.

cele

Cel został trafia kiedy cała piłka przekroczyła linię bramkową między słupkami bramki. Zespół zabicie najwięcej bramek wygrywa. Jeśli obie drużyny strzelą tę samą liczbę bramek – albo żaden wyniki zespołu – gra jest rysowany.

Offside Rule

Gracz popełnia spalonej, jeżeli w momencie piłka została zagrana przez koledze, gracz był aktywnie zaangażowany w grę i nie mają 2 przeciwnych graczy między nim / nią i celem linii opozycji. Odtwarzacz nie jest na pozycji spalonej, jeśli on / ona jest w jego / jej własnej połowie, lub znajduje się na poziomie drugiego ostatniego przeciwnika, albo otrzymuje piłkę od opuszcza boisko, rzutu rożnego lub wrzut. Pośrednią wolnego przyznawany jest na spalonym.

Rate this post