Leeds United – nikt nie jest zapomniany

Leeds był kiedyś finalistą Mistrzostw Europy, później Ligi Mistrzów, a także Pucharu Zdobywców Pucharów UEFA. W 2000 r. Leeds powtórzył się. “Pawie” dostały się do grupy z “Barcelona”, “Milan” i “Besiktas”. Brytyjczycy zostali zabici przez grupę śmierci, a następnie pokonali Deportivo, o czym wspominaliśmy, zespół opuścił La Liga w tym roku, ale przegrał z Walencją w półfinale Leeds. W tym czasie “pawie” mogły swobodnie chwalić się takimi graczami, jak: Mark Viduka, Rio Ferdinand, przyszłe gwiazdy Lee Boyer, Alan Smith, który grał w Manchesterze United. Przy okazji, Smith wciąż gra, choć dla Miltona Keynesa Donsa, grając w pierwszej lidze futbolu w Anglii, a kiedy gracze MJ poświęcają Smitha na zdobycie Pucharu Ligi. W 2006 roku Alan otrzymał poważną kontuzję, odzyskał, ale nie powrócił do poprzedniego poziomu.

Problemy finansowe.

Leeds, który w sezonie 2001/02 wydał ponad 100 milionów funtów na kupowanie graczy, nie jest na tym samym poziomie, podobnie jak w Monako. Kierownictwo planowało odzyskać te koszty poprzez uczestnictwo w Lidze Mistrzów, ale zespół zajął tylko piąte miejsce. W rezultacie “Leeds” sprzedał graczy, ale zyskał około 66 milionów funtów, podczas gdy dług wynosił już 80 milionów! Co to wszystko doprowadziło i nic nie myślącego. Przywódcy opuścili drużynę: Alana Smitha, Harry’ego Kewella, sprzedano nawet stadion i bazę treningową, a Leeds trafił do mistrzostw, a to po 11 latach ciągłej gry w Premier League.

Nadzieja na Batesa umarła ostatnia.

Zapomniane kluby. Leeds United – nikt nie jest zapomniany, nic nie zostaje zapomniane!

Pamiętasz, kiedy Juventus został wygnany do Serie B, prawda jest taka, że ​​”stara signora” trzymała przywódców, ale kto by pomyślał, że nie wrócą za rok? Lub żywy przykład Villarreal, który później powrócił do sezonu La Liga.

Rate this post