Liberec gra wszystko w Lidze Mistrzów, przybywają byki z Belfastu

W zeszłym tygodniu przegrali obu przeciwników i po dwóch rundach są ostatni w grupie C z zerowym wynikiem, podczas gdy Belfast, Lulea i Augsburg mają cztery punkty. Jeśli więc Liberec chce zachować nadzieję, że nie znajdzie się w grupie, musi poradzić sobie z grami domowymi. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują, zdobywając w sumie 12 punktów.

„Musimy wygrać oba mecze, ponieważ chcemy odnieść sukces w grupie” – powiedział trener Patrik Augusta. „Teraz skupiamy się na następnym meczu z Belfastem. Musimy być przygotowani na ich grę fizyczną, możemy grać w nie tylko z naszym hokejem. ”

Patrik Augusta przyzwyczaja się do roli trenera Tygrysów, którą przejął po sukcesie poprzednika Filipa Pesana.Pozostał w klubie jako dyrektor sportowy. „Oczywiście, że teraz jest coś innego. Niełatwo jest wcielić się w rolę Filipa, ale ciężko pracuję każdego dnia, na to wszystko, na co mam wpływ ”- powiedziała Augusta.

„Jestem w zespole, który jest przyzwyczajony do wyników i osiągnięć, więc będzie presja, ale jestem na to gotowy. Wierzę, że odniesiemy sukces jako zespół i wykorzystamy sukcesy Filipa i mnie. ”

Nadal pozostaje w bliskim kontakcie z Pešanem. „Jeśli chodzi o sport i drużynę, mam ostatnie słowo, które Filip miał wcześniej.Ale poza tym, gdy mówimy o systemach gier i indywidualnych umiejętnościach, debaty trwają na tym samym poziomie – powiedziała Augusta. uległ Belfastowi 4: 5. „Fizyczna strona meczu przewyższyła wszystkie inne aspekty. Były dozwolone rzeczy, które nie powinny być dozwolone. Ale jeśli nie dostaliśmy pięciu bramek, nie musieliśmy przegrać.Ale mecz był bardzo dziwny, nie doświadczyłem czegoś takiego w całej mojej karierze ”- Augusta wrócił do gorzkiego meczu otwierającego Ligi Mistrzów pełnego zaciętych starć. „Musimy pamiętać, że przeciwnicy grają w pojedynki, aby nie zostać wykolejonym i skoncentrować się na grze” – mówi Bek, który rozpoczyna 15. sezon w Libercu na najwyższym poziomie. „W Lidze Mistrzów wciąż możesz się rozwijać, wprowadzenie było dla nas lekcją. Takie mecze, jak w Belfaście, również będą w dogrywce, patrz Hradec. Musimy nauczyć się z tym pracować. ”

Obrońca z bogatym doświadczeniem NHL, Ladislav Smid, wzywa dyscyplinę do poprawy. „Wszyscy czujemy, że jest to potrzebne.Podjęliśmy decyzję w Belfaście, co nie znaczy, że był złym przeciwnikiem. Jest wielu Kanadyjczyków, którzy przeszli przez niższe zawody zagraniczne. W grze domowej musimy pozwolić im robić bzdury i grać w hokeja ”, mówi Smid.

Według napastnika Libora Hudáčka, środowisko domowe drużyny bardzo pomoże. „W domu jesteśmy trochę inni. Powinniśmy lecieć do przeciwników i pokazać im naszą siłę ”- powiedział Hudáček.

Napastnik Michal Bulíř, który musiał stanąć w Lulee za karę dyscyplinarną za rażący faul w meczu otwarcia Belfast.Białoruski obrońca Roman Graborenko, który w zeszłym tygodniu nie podróżował z drużyną podczas podróży otwierającej Ligę Mistrzów do Irlandii Północnej i Szwecji, również może grać.

Rate this post