Litvínov-off! Mali sme byť obětavější, myslí si tréner Rulík po vyradení

“Odohrali sme výborne základnú časť, ale vo štvrťfinále bol Hradec jednoducho lepší,” uznal litvínovský kanonier František Lukeš.

Posledný zápas bol symbolický, domáci Mountfield pri demolácii súpera využil štyri početnej výhody. Svoje prvé tri premenil na gól a bolo hotovo. “Nám presilovky nešli, to je alfa a omega celej série. Oni v nich góly dávali, my ich nevyužívali, “štvalo Lukeša. A štatistiky hovoria jeho rečou. Hradec využil 23 percent presiloviek, z tridsiatich dal sedem gólov. Litvínov bol podpriemerný: 27 prevahu, 2 góly, využitie 7,4%.

“Dneska sme v oslabeniach hrali vlažne.Oni majú šikovné hráčov, žabička si posielali puky pred naše bránkovisko, dávali góly do Unibet stávky online prázdnej bránky, “mrzelo Lukeša.

Aj brankára Jaroslava Janusa, ktorý už v 10. minúte za stavu 0: 3 prepustil miesto Petráska: “Celú sériu nám strieľali góly z presiloviek, hrali je výborne. Ako pred každým zápasom sme si aj dnes povedali, že nebudeme faulovať, bohužiaľ prišli zbytočné zákroky. A nám sa to nepodarilo ubrániť.Dali rýchle tri góly, to už sa ťažko hrá. ”

Litvínov pritom do série vstúpil víťazne, potom však štyrikrát v rade rupnul. “Hradec bol silný súper,” sňal tréner Radim Rulík. “Kľúčom k sérii bol štvrtý zápas, ktorý sme prehrali 1: 2, pritom sme do nich búšili. Tam sa to zlomilo. ”

Celú sezónu nevidel Rulík čierno, zvlášť po minuloročnom barážovom nervák. “Piate miesto v základnej časti bolo nad očakávanie, urobili sme oproti vlaňajšku jednoznačný posun. Ale keď sme to takto zvládli, mali sme byť v play-off ďaleko obětavější a odvážnejší, “vyčítal Rulík. “Žiadny veľký úspech to nie je, ale ani sme neprepadli.Z piatich zápasov boli tri štyri vyrovnané, nie je možné to hodnotiť negatívne. ”

Až v poslednom kole základnej časti Litvínov opustil 4. miesto, sériu teda začínal vonku. “Asi by nehralo rolu, keby sme stávkové bonusy online štartovali doma. Videl som, ako ich Hradec pripravený. Možno by sa len hralo na viac zápasov, “uvažoval Rulík.

Hradecký kapitán Jaroslav Bednář tvrdí:” Momentov, ktoré rozhodli o našom postupe, bolo asi viac. Jednak to, že sme sa zdvihli po porážke v prvom zápase, a potom tiež výjazd do Litvínova a dve výhry. “

Rate this post