Manchester United ma nadzieję na podpisanie obrońcy Villarreal Eric Bailly

Z Zlatanem Ibrahimovicem, który uzgodnił osobiste warunki rocznego kontraktu na Old Trafford, José Mourinho zwrócił teraz uwagę na wzmocnienie swojej centralnej obrony, a Bailly jest jego głównym celem.United zaoferowało około 15 milionów funtów z góry dla międzynarodowego wybrzeża Wybrzeża Kości Słoniowej, ale liczba klauzul związanych z wynikami może spowodować, że ewentualna opłata osiągnie 30 milionów funtów.

To nie zostało zaakceptowane przez Villarreal, chociaż wyrazili chętnie sprzedadzą 22-latka firmie United i będą negocjować strukturę transakcji.

Leicester i Arsenal również wyraziły zainteresowanie podpisaniem umowy z Bailly, ale Manchester City nie jest już dłużej w wyścigu ze względu na trwające negocjacje z Athletic Bilbao nad francuskim obrońcą Aymeric Laporte. 10 największych celów transferu piłki nożnej w Europie w wieku poniżej 23 lat | Ed Aarons Czytaj więcej

Bailly dołączył do Villarreal za około 4 miliony funtów w styczniu 2015 roku, zastępując Gabriela, który został podpisany przez Arsenal.Bailly nie został wybrany do składu meczów w Ivory Coast, by wziąć udział w kwalifikacjach do Pucharu Afryki w meczu z Gabonem w sobotnią noc (Wybrzeże Kości Słoniowej wygrało 2-1). Grał we wszystkich sześciu meczach, kiedy wygrał turniej w zeszłym roku.

Bailly przeniósł się do Hiszpanii w wieku 17 lat po tym, jak został zauważony na turnieju młodzieżowym w Burkina Faso i przeszedł przez drużynę młodzieżową Espanyola. Grał tylko pięć razy w La Liga dla pierwszego zespołu przed dołączeniem do Villarreal, ale stał się regularnym w drużynie, która ukończyła czwarty zeszłoroczny sezon i awansowała do półfinału Ligi Europy.

Bailly był nieobecny z powodu do kontuzji uda w meczu z Liverpoolem na Anfield, gdy Villarreal odpadł po przegranej 3-0, a także cierpiał z powodu problemów z barkami w przeszłości.Ale jest atletycznym i potężnym obrońcą o ogromnym potencjale, który dodałby rywalizację Daleyowi Blindowi i Chrisowi Smallingowi w sercu linii obrony United.

Rate this post