Manchester United przynajmniej przywraca pewną dumę, ale Liverpool przechodzi

“Nie graliśmy najlepiej w zeszłym tygodniu. Ale teraz mamy szansę, aby wszystko ułożyć w domu. Musimy poprawić we wszystkim – zarówno defensywnie, jak i atakując. Musimy walczyć, być agresywnym i pokazać naszą pasję. Musimy pokazać, dlaczego jesteśmy Manchesterem United. ”

Każda strona może stracić jakąkolwiek grę, więc sposób porażki w pierwszej rundzie w tej Lidze Europy z 16-tego meczu z mężczyznami Jürgena Kloppa był problemem Philippe Coutinho wysyła Filipa Coutinho do Manchesteru United z Ligi Europy Czytaj więcej

United brakowało spójności, planu i, jak się wydawało, ducha wymaganego przeciwko ich najgorszemu rywalowi. Minimalny popyt w czwartkowe wieczory miał na celu odejść i ostrzelać Liverpool od pierwszego gwizdka do końca.Jeśli to nie wystarczyłoby, a zainteresowanie Europą dobiegło końca, przynajmniej duma została przywrócona, a wielcy fani mogli spojrzeć w oczy swoim Liverpoolom.

Liverpool nie przegrał od 2 lutego, bieg dziewięciu niepokonanych gier, z których pięć znalazło się w Premier League, co pozwoliło im zbliżyć się do trzech punktów w sumie 47 w drużynie United. Kluczową statystyką są tutaj ludzie Van Gaala, którzy grali w dodatkowym meczu, więc jeśli mogli w jakiś sposób wystawić słynny powrót i powalenie Liverpoolu to byłby zgrabny psychologiczny cios, gdy pogoń o miejsca w Lidze Mistrzów wznawia się w weekend.

Jak to często bywa w Van Gaal XI było zagadką nad formacją .Na Anfield menadżer utknął na prawej ręce surowego Marcusa Rashforda, który był świadkiem, jak długo był srogi, podczas gdy Liverpool atakował z boku flanki, a następnie wyrzucił go na przerwę.

Tutaj Rashford został przywrócony do No9 miejsce postoju – tam, gdzie byłby w dużej mierze anonimowy – a zagadką był ruchomy podjazd Jesse’ego Lingarda do quasi-rozgrywającej roli, obok Marouane Fellaini. To oznaczało, że Juan Mata został zabrany ze swojej naturalnej trequartistycznej pozycji, ponieważ po raz kolejny United wyglądał na lop-sided, a Van Gaal był menadżerem, który nie może nic poradzić na wtrącanie się w rytm swoich graczy.

Wisi nad United to strach z Liverpoolem.Zrób tak, a strona Van Gaala musiałaby zarejestrować się cztery razy z powodu zasady bramek wyjazdowych.

De Gea uratował od Roberto Firmino, gdy pół godziny zbliżało się do celu, który został zachowany w tym momencie, po tym, jak United mógł dwa razy uderzył wcześniej przez głowę Lingarda i lewy but Maty. Za każdym razem jednak rodzaj przekonania wymaganego do odrzucenia konkursu wyparował.

Teraz jednak United przejął prowadzenie w nogę, a rozdzierający uszy ryk, który powitał chłodną karę Anthony’ego Martiala, obudził zmysły i miał oczyszczający charakter dla wszystkich fanów Manchesteru United.Nastąpiło to po 32 minutach i do momentu, gdy katastrofa uderzyła w przerwie, pozostałą część gry zagrano z wiernymi Old Trafford całkowicie za drużyną.

Nawet rzut wolny Daniel Sturridge, który cofnął się Momenty De Gea po uruchomieniu Martiala działały jako impuls do domowego wsparcia, który uznał to za wróżbę, że może się to zakończyć jako niezapomniany wieczór, by uraczyć wielbicieli.

Ale jako sędzia, Milorad Mazic, przygotowany na cios w przerwie, Philippe Coutinho wziął piłkę, wślizgnął się do środka, zrobił kubek Guillermo Vareli i De Gea i podskoczył do domu podniosły, a to było 1-1: Van Gaal, jego ława i wsparcie domu osunęły się; Klopp wykonał wesołego kawałka na terenie United, którego celem była sekcja Liverpoolu.

Na pytanie, czy United może strzelić cztery gole przeciwko Liverpoolowi, jeśli jest to wymagane, Van Gaal próbował odeprzeć to pytanie.W końcu, gdy popchnął, Holender powiedział: “Zrobiliśmy to przeciwko Midtjylland [w poprzedniej rundzie].”

Ale to zwycięstwo 5: 1 było przeciwko mistrzom Danii, który wygrał ligę dyrektor klubu oznakowany jako pokrewny środkowym mistrzostwom. Przeciwnicy tego wieczoru byli 18-krotnymi mistrzami i pięciokrotnymi zdobywcami Pucharu Europy, którzy w Klopp są kierowani przez człowieka o wiele bardziej dynamicznego niż Van Gaal.

“Tłum jest ważny : widziałeś, że w Liverpoolu powiedział Van Gaal. “Ale ważne jest to, co pokazujemy im jako drużynie, ponieważ wtedy mamy chemię. Jeśli możemy to zrobić, mamy dużą szansę napisania historii. ”

To nie miało być. Ale przynajmniej tym razem pojawił się United.

Rate this post