Mark Selby zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, a Ding Junhui pokonał 18-14

Mark Selby, którego jedynym sukcesem w tym sezonie było zwycięstwo w małym turnieju Gdynia Open w Polsce, zdobyło drugie trofeum wieczorem w Betfred World Championship 2016. Mark Selby bije Ding Junhui, aby wygrać mistrzostwa świata Snookera – jak to się stało Czytaj więcej

W pokonaniu Ding Junhui 18-14 – powtórzenie swojego wyniku przed Ronnie O’Sullivan w ostatnich dwóch latach – stał się szóstym wielonarodowym mistrzem świata w historii Crucible, łącząc Stephen Hendry ( 7), Steve Davis (6), O’Sullivan (5), John Higgins (4) i Mark Williams (2).

A spośród wspomnianych graczy najbardziej przypomina Higginsa, jego mecz i wszystkie umiejętności, a także możliwość wygrać kluczowe mecze z jego grą B.

Selby, kibic Leicester City, który zdobył tytuł zaledwie kilka minut po tym, jak jego zespół został potwierdzony mistrzowie, byli na jego grze B podczas tego mistrzostwa i był w stanie podnieść się tylko sporadycznie w jego w dużej części takt cal, zwycięstwo oparte na bezpieczeństwie.Ale to było wystarczająco dobre, aby pokonać Dinga, który ostatecznie musiał być zadowolony z tego, że został pierwszym graczem w Azji, aby dotrzeć do finału.

Selby pojechał drugi dzień ostatniego finału 10-7. Ding był początkującym graczem, bardziej pewny siebie i wygrał pierwsze dwie kadry. Ale sesja otwarcia została podzielona 4-4.

Kiedy Selby wygrał pierwsze dwie ramki ostatniej sesji, aby przejść 16-11, to wszystko wyglądało. Ale wtedy Ding zdobył trzy z rzędu, ostatni z przerwą 103, aby to 16-14. Ale to był ostatni sukces firmy Ding. Selby wygrał kolejną klatkę, zanim wziął tytuł z przerwą 74.

Powiedział: “To fantastyczne. To było bardzo szczególne, aby wygrać dwa lata temu, ale teraz czułem się pod znacznie większym naciskiem niż ja wtedy.Nie wiem, który jest większy szok, ja wygrywam ten lub Leicester City zwycięstwo w Premier League. Jestem taka dumna z Claudio i chłopców. Jesteśmy tylko małym miejscem.

“To był trudny finał i z naciskiem na Ding, z Chin sam, ale żeby grać tak – nie wyobrażam sobie, jak mógłby zrobić

“W pierwszej do 18, prowadzenie 6-0 nie jest wielkim, zwłaszcza przeciwko kogoś takiego jak Ding. Grał fantastycznie dzisiaj i musiałem mu się przywiązać. Jestem tylko nad księżycem. Oszczędziłem mój najlepszy występ w finale i miałem tylko dwie dobre sesje w turnieju.Na szczęście gra “B” jest całkiem dobra.

Rob Walker, cudownie energiczny i komiczny MC, który wydaje się, że poszedł prosto z kartek z Pickwick Papers, ma pseudonim dla wszystkich graczy

Niektórzy pracują dobrze, inni mniej. Ale kiedy Walker wprowadza Selby jako “Jester z Leicester”, to tak, jakby jego humor zrobił zdecydowanie ironiczny zwrot. Steve Davis był bliżej znaku, gdy mówił o niedzieli wieczornej wieczorze Selby, opisywał go jako “nocnego portiera z piekła rodem”.Selby jest również, według jego starego mentora Williego Thorne’a, “najbardziej oddanego gracza, który widziałam w bijatyce”. World Snooker Championship pozostanie na BBC przynajmniej do 2019 r. Czytaj więcej

Istnieje rzadka determinacja on, który jest hardy zaskakujące z uwagi na fakt, że jego matka wyszła z domu rodzinnego, gdy miał zaledwie osiem lat. On i jego brat zostali wychowani bez pomocy swego ojca, który zmarł, gdy Mark miał 16 lat.

Wpływ ojca Dinga był ledwie mniej istotny.Kiedy miał osiem lat, wziął ze sobą “Little Ding” do miejscowej hali snookerowej, a gdy ojciec poszedł do toalety, wrócił, aby znaleźć syna dziecka, który przejął kontrolę i wygrał mecz.

Podczas kolejnego pamiętnego finału, przewodniczący World Snooker, Barry Hearn, świętował “czas boomu na ten sport”, zapowiadając dwa lata rozszerzenia kontraktu na sport z BBC, aż do 2019 r., a ogłaszanie mistrzostw świata pozostanie w Sheffield dopiero w 2027 r.

Hearn powiedziała: “BBC zrobiła nam za milę. Mają one opłatę licencyjną zamrożoną przez rząd HM. To jest cięcie broni, w kategoriach konkurowania z płatnymi nadawcami, ale konkurować z nimi.

“BBC stara się finansowo. Ale oni naprawdę zostali za snookerem.W tym roku mieliśmy dodatkowe 20 dodatkowych godzin. To dobrze, ponieważ pokazuje, że kiedyś kupili coś, co w największym stopniu wykorzystują, zamiast ukrywać je w harmonogramach. Teraz nie mogę się doczekać, aby zobaczyć numery pochodzące z Chin “.

To był kolejny niezapomniany finał – zwłaszcza, gdy postać tych zawodników w tym sezonie jest brana pod uwagę. Ding, zajął 17 miejsce, musiał zakwalifikować się do tego mistrzostwa.

Rate this post