Mark Wood nie śpi z powodu rychłego przybycia Jofry Archer do Anglii

Jofra Archer zakwalifikuje się do gry w Anglii 17 marca, ale Mark Wood, przyznając, że urodzony na Barbados szybki melonik stanowi zagrożenie dla jego własnego miejsca w Pucharze Świata, twierdzi, że obecnie nie traci z tego powodu snu.

Wood był najlepszym wyborem w piątkowym ataku Anglii, gdy ponieśli pierwszą od czterech lat jednodniową porażkę z Indiami Zachodnimi. seria meczów zatrzymała się na 1-1 zmierzając do Grenady.

Liczby jeden na 38 z 10 meczów nie oddawały sprawiedliwego występu 29-latka, po wrogiej serii otwarcia, która osiągnęła 93,9 mil na godzinę speedgun z umiejętnym pokazem odwrotnego zamachu ze starą piłką, która utrzymała Indie Zachodnie na poziomie 289 na sześć.

Żaden pałkarz z Anglii nie mógł zobaczyć pościgu do końca, jak zrobił to stylowy Shimron Hetmyer wcześniej dla Główną winę ponosiły Indie Zachodnie z niepokonanymi 104 piłkami na 83 piłki; na polu drużyna Eoina Morgana była imponująca.

Wood mógł tu świecić, ale jest świadomy, że jego kolumna bramek jest zbyt rzadka.Jego 37 jednodniowych czapek zwróciło 35 ofiar, a ponieważ Anglia nawiązała kontakt z bardzo rozreklamowanym Archerem przed jego kwalifikacjami, człowiek z Durham chce więcej. „Ja mam jasność co do mojej roli, ale jednocześnie nie sądzę, że spełniłem ją tak, jak bym chciał” – powiedział Wood. „Mój stosunek wicketów do gier wciąż jest niski, więc chciałbym to poprawić.

„Joe Root ciągle mówi nam małe rzeczy, takie jak:„ Nie martw się, że wickety przyjdą, prawda teraz zdobywasz furtki dla innych ludzi”. Myślę, że próbowanie pomocy ludziom po drugiej stronie i wywieranie presji na innych jest tym, co zrobiłem dobrze w ciągu ostatnich kilku meczów”.

O Archerze , którego gwiazda wzrosła w krykiecie Twenty20, ale pozostaje stosunkowo niesprawdzona w formacie 50 over, Wood dodał: „Jestem jednym z zagrożonych facetów, ale nie powiedziałbym, że w nocy i w dzień martwię się rolą Archera.W szatni tak naprawdę się o tym nie mówi. Byłbym głupi, gdybym pomyślał, że gdybym nie postawił na twardych podwórkach, to moje miejsce nie byłoby do zdobycia, ponieważ on też szybko rzuca w kręgle”.

Morgan został zapytany po porażce czy występ Wooda ugruntował jego pozycję, ale kapitanowi zależy na twórczym napięciu, po prostu nalegając, że „jest dużo do gry w krykieta”, zanim tymczasowy skład Pucharu Świata zostanie złożony 23 kwietnia, nawet jeśli w rzeczywistości to pozostałe trzy jednodniowe wydarzenia tej trasy.

Chris Woakes, choć zbyt skromny, by nazywać siebie jednodniowym liderem ataku Anglii, jest sprawdzonym wicket-takerem na obu końcach rund, ale usiadł. Piątkowy mecz, w którym nadal radzi sobie z przewlekłym problemem kolana.Ta potrzeba natychmiastowego odpoczynku po grze 48 godzin wcześniej może podnieść dzwonki alarmowe przed Mistrzostwami Świata, w których odbywa się dziewięć meczów grupowych.

Ale Morgan powiedział: „Mógł grać, ale ryzyko kontuzji byłoby był wysoki. Nie zmuszamy go do rozegrania dwóch meczów w ciągu trzech dni, ponieważ w końcu nie zagramy w dwa mecze w ciągu trzech dni – Puchar Świata to zupełnie inna sprawa”.

Podobny szybki zwrot odbywa się w przyszłym tygodniu z meczami w poniedziałek i środę na nadmorskim stadionie narodowym w Grenadzie, przed którymi Morgan kazał swoim piłkarzom wymyślić rozwiązania dla zagrożenia Sheldona Cottrella.Szybki na lewą rękę, szeregowiec w jamajskich siłach obronnych, który świętuje swoje ofiary salutem wojskowym, włamał się do drużyny Indii Zachodnich po zakazie Shannona Gabriela i kontuzji pleców Kemara Roacha, ale w piątek zwolnił pięciu odbijających.</p >

Morgan, usunięty przez Cottrella na 70 lat, powiedział: „To był mój pierwszy raz, kiedy spotkałem się z nim i to samo z innymi. Rozmawialiśmy o nim przed meczem, miejmy nadzieję, że w miarę postępów serii będziemy coraz lepsi. Meloniki na lewą rękę nie pojawiają się zbyt często. To dla nas dobre przygotowanie”.

Rate this post