Miasto ma wysoką linię defensywną

Victor LINDELEF

Szwed dołączył do Manchesteru United w 2017 roku, przeniósł się z Benfiki, ale prawie nie opuścił bazy, pozostając w cieniu Chrisa Smallinga i Erica Bayi. W zeszłym sezonie wszedł do bazy w 17 meczach, ale po odejściu Jose Mourinho wszystko się zmieniło: Ole-Gunnar Solscher zaufał obrońcy i nie zawiódł.

W 19 meczach Lindelef wykazał się rzetelnością, dyscypliną i zrozumieniem pozycji. Rzadko fauluje swoją własną karą i umiejętnie zabezpiecza Luke’a Shawa. Ale fani “United” wciąż go nie zauważają, nawet pomimo tego, że jest on drugim najlepszym w liczbie outów – 4,3 na mecz. Lepiej tylko Chris Smalling.

Emeric LJAPORT

Najbardziej niedoceniani gracze Premier League

W “City” jest wystarczająco dużo supergwiazd – ciągle mówimy o Kevin de Brain, David Silva i Sergio Aguero, ale po prostu nie możemy zapomnieć o zdolnościach obronnych Emeric Lyaport. Teraz jest na równi z Fernandinho jest jednym z najważniejszych graczy w składzie.

Miasto ma wysoką linię defensywną, a gracze stale wysyłają piłkę do przodu, co grozi niebezpiecznymi kontratakami przeciwnika. Nie znajduj się na polu Laporte, “obywatele” straciliby dużo więcej piłek.

Szczególnie nie doceniaj jego gry w podaniu – Lyaport rozdaje 86 transferów do gry. Tylko George jest lepszy w Premier League dzięki temu wskaźnikowi. Procent udanych rzutów – 92,2%, który jest trzecim najlepszym wskaźnikiem w lidze. Ale nawet przy tym wszystkim nikt z jakiegoś powodu nie nazywa Francuza jednym z najlepszych obrońców w Europie.

Przez siedem sezonów w Chelsea, Cesar Aspilicueta zdobył status jednego z najbardziej wiarygodnych i szanowanych obrońców w lidze. To prawda, że ​​nadal jest to rozpoznawane, z wyjątkiem samego klubu – reszta świata często o tym zapomina. W Londynie Aspilikueta odgrywała różne role. Mourinho szczególnie go szanował, co potwierdza jego zdanie: “Z drużyną 11 Aspilikat możesz wygrać Ligę Mistrzów.”

César może nie jest świetnym piłkarzem, a jego styl nie jest przystojny, ale jeśli chodzi o etykę pracy, jest on jednym z najlepszych. W grze wykonuje 2,7 selekcji – najlepszy wskaźnik w Chelsea. Nawet gdy nic się nie dzieje, jest w stanie przebić się w środku boiska i wywierać presję na przeciwniku.

Rate this post