Na przykład początek trzeciego tysiąclecia upłynął

Ten thriller miał miejsce w czasie i losie Diego Maradony, którego nazwisko jest teraz zapisane na tablicach w muzeum piłkarskiej świetności. W tym przypadku pieniądze interweniowały w losy młodego talentu z argentyńskiego klubu “Argentine Juniors”. Brytyjski klub drugiej ligi, Sheffield United, musiał wybrać albo kupić Diego 18-latka, albo skupić się na swoim kolegom z zespołu z Argentyny, Alejandro Sabel, w celu wzmocnienia swojego zespołu. Los młodej Maradony zadecydował, że tylko 40 tysięcy funtów szterlingów uratowało przywództwo brytyjskiego klubu, kupując Sabers, za które zapłacili 160 tysięcy funtów. Zajmij się drugim podziałem mglistego Albionu, Maradona dokładnie rozpuściłby się we mgle.

Generalnie, na podstawie licznych faktów, Albion zdołał stać się dla niektórych piłkarzy prawdziwą platformą do podbijania piłkarskich szczytów, dla innych równie utalentowanych graczy, Wielka Brytania stała się prawdziwym trójkątem bermudzkim, w którym praktycznie zniknęła jedna z przyszłych piłkarskich celebrytów.

Na przykład początek trzeciego tysiąclecia upłynął pod znakiem powstania fenomenalnego piłkarza drużyny narodowej Wybrzeża Kości Słoniowej Didiera Drogby. Rozpoczynając karierę piłkarską w skromnym środku francuskiego klubu mistrzowskiego “Guingamp”, młody Ivorianin mógł dostać się do angielskiego “Portsmouth”. Francuska oferta w wysokości 3 milionów funtów dla młodego Drogby okazała się niedostępna dla angielskiego klubu, ale ta propozycja została szybko wykorzystana przez “Olympic” z Marsylii.

Już w następnym sezonie w “Marcel” Didier Drogba strzelił 32 gole w meczach mistrzostw Francji. Po tym, Londyn “Chelsea” już wyłożył 24 miliony funtów do francuskiego klubu i od tego momentu kariera młodego Ivoriana szybko wzrosła. Okazało się, że wystarczy spędzić rok w Mistrzostwach Francji w “Marsylii”, aby stać się w przyszłości jednym z najbardziej utytułowanych piłkarzy na świecie. Dziś chcę myśleć, że gra w “Portsmouth” Drogba nie stałaby się tak popularna i sławna.

Rate this post