Najlepszy wynik w ciągu 12 lat

FC “Rostov” nadal zadziwia swoją grą. Drużyna, która w zeszłym sezonie grała na skrzypce w rosyjskiej Premier League, w nowym sezonie 2013/14 wykonuje mecze mistrzostw.

Majątek oddziałów Miodraga Bozovica wynosi 10 punktów na 12 możliwych. Po czterech rundach Rostovites dzielą pierwsze miejsce! Kto w takim momencie mógł uwierzyć na początku? W trakcie meczu “Kuban” – “Spartak” Wasilij Utkin, z wynikiem (2: 1) na korzyść klubu Krasnodar, powiedział: “Wyobraź sobie, co dzieje się teraz w Rostowie nad Donem”. Ale rzeczywiście, w przypadku porażki “Spartakusa”, “Rostow” stał się jedynym przywódcą. Oczywiście, jak pisałem wcześniej, “Rostov” jest daleko od Europy, ale piłkarze Don są zdeterminowani. To pokazało niejednoznaczny ostatni sezon, kiedy “Rostow” zdobył punkty z “Anji” (2: 2), “Dynamo” – 1: 0, “Lokomotiw” – 0: 0, “Spartak” – 1: 0, “Rubin” – 1: 1, Zenit – 1: 1 i przyszły mistrz CSKA – 3: 0, a “CSKA” zostały pobite w ostatniej rundzie. Jednocześnie zjawisko Rostów traciło punkty u średnich chłopów, a na koniec uratowało sytuację w play-offach.

W przeddzień nowego sezonu było ciekawie czego oczekiwać od Rostowa. “Kombajny” w nowoczesnej historii futbolu nigdy nie były biciem chłopców, ale nigdy nie wzrosły tak wysoko. 11 graczy opuściło drużynę: Isaac Okoronkvo, Andrei Vasilyev, Inal Getigezhev, Nikołaj Zabolotny, Maxim Belyaev, Dmitry Kirichenko, Danko Lazovic, Evgeniy Starikov, Edgaras Chesnauskis, Cornel Salata, Dmitry Kruglov. W zamian Bozovic zaprosił 12 nowych graczy, wśród których było dwóch graczy Spartaka, Artem Dzyuba i Zhano Ananidze, którzy najwyraźniej przynieśli ze sobą Spartaka mistrza “żyła”, szarżę, by wygrać.

Rate this post