Największym osiągnięciem “Tottenhamu” w Lewis

Joe Lewis (Tottenham) – 4,5 miliarda funtów

Właścicielem 85,55% akcji Tottenham jest ENIC International Ltd, która z kolei jest własnością 82-letniego brytyjskiego miliardera Joe Lewisa. Według 2018, Lewis zajmuje 12 miejsce na liście najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii.

Potężni panowie. 7 najbogatszych właścicieli okrętów podwodnych

Jednak Lewis nie wykazuje dużego zainteresowania bezpośrednim zarządzaniem klubem piłkarskim, a zatem jego faktycznym liderem jest partner biznesowy Joe Daniela Levy. Oczywiście, praca tej pary koncentruje się nie na zdobywaniu trofeów piłkarskich, co byłoby bardzo pożądane dla fanów “ostróg”, ale na maksymalnym napełnieniu skarbca klubu gotówką. Z tego powodu kierownictwo Tottenhamu jest całkowicie usatysfakcjonowane przez takiego menedżera, jak Mauricio Pochettino, który jest w stanie regularnie utrzymywać drużynę w czołowych 4 okrętach podwodnych po najniższych kosztach, zabierając ją do Ligi Mistrzów, co przynosi klubowi dobry zysk.

Interesujący temat: Dlaczego praca Pochettino w Tottenham jest świetna, nawet bez trofeów

Największym osiągnięciem “Tottenhamu” w Lewis można uznać wygraną zespołu “srebrnych” nagród w Premier League po wynikach sezonu 2016/17.

4. Shahid Khan (“Fulham”) – 5,43 miliarda funtów

“Fulham” powrócił do elity angielskiej piłki nożnej po wynikach ubiegłego sezonu, jednak w tym roku ponownie może spaść w klasie, zajmując miejsce w strefie spadkowej. Od lata 2013 r. Właścicielem “letnich mieszkańców” jest Amerykanin pochodzenia pakistańskiego, Shahid Khan, który kupił pakiet kontrolny w klubie od egipskiego Mohammeda Al-Fayeda. Według nieoficjalnych danych transakcja kosztowała Kana 200-300 milionów funtów.

Rate this post