Niebiańskie Gwiazdy

Ale czy to prawda, że ​​Carrasco jest “zbyt dobre” dla Chin? Do tej pory zdobył tylko siedem bramek i wykonał pięć asyst. I to jest na 25 meczów. Inni członkowie naszej listy mogą się pochwalić znacznie lepszymi statystykami. Jednak osłabienie talentu pomocnika też nie jest tego warte.
Fani nadal mają nadzieję, że latem pojawi się powrót wzbogaconego Carrasco do Atletico. Zobaczymy.

4. Cedric BAKAMBU (“Beijing Guoan”)

Niebiańskie Gwiazdy. 10 najlepszych graczy w chińskiej Super League

Inny gracz, który dobrowolnie wymienił status elitarnego gracza w Hiszpanii na dużą torebkę z pieniędzmi. Cedric Bakambu zasłynął z gry w Bursaspor, po czym w 2015 roku przeniósł się do Villarreal, gdzie został najlepszym strzelcem. W swoim ostatnim sezonie strzelił 9 goli w 15 meczach. Ale w styczniu zdecydował, że sława i szacunek nie są tego warte i przeniósł się do Pekinu Guoan z Pekinu.
Bakambu jest świetnym mistrzem. W Chinach statystyki potwierdzają to – 19 bramek w 23 meczach. Nazywa się “Everton” i “West Ham”. Choć Bakambu ma 27 lat, wciąż ma szansę powrócić.

3. TALISKA (“Guangzhou Evergrand Taobao”)

Niebiańskie Gwiazdy. 10 najlepszych graczy w chińskiej Super League

Taliska, 24-letni pomocnik, ogłosił się członkiem Besiktas. Wszyscy wiedzieli, że jest utalentowany, ale rozkwitł w Turcji. Chelsea i Manchester United chciały podpisać kontrakt z Brazylijczykiem, ale wybrał Guangzhou Evergrand.
Podobnie jak Bakambu, Taliska gra dobrze – dla “chińskich tygrysów” zdobył już 16 bramek w 18 meczach i wykonał cztery asysty. Statystyki są potężne, zwłaszcza, że ​​nie jest nawet napastnikiem.

Doskonale pamiętamy Oskara podczas jego występów w Chelsea. Brazylijski pomocnik jest techniczny i skuteczny, ale kiedy w styczniu 2017 r. SIPG z Szanghaju zaoferował mu 54 miliony funtów, ani klub, ani piłkarz nie mogli odmówić.
W 29 meczach Oscar zanotował 18 asyst i 12 bramek. Jak dotąd wydaje się, że nikt nie uniemożliwi mu wzięcia złota w Super League.

Rate this post