Nowe krzesło Kick It Out Sanjay Bhandari prosi fanów, aby byli „aktywistami, a nie obserwatorami”

Nowy przewodniczący Kick It Out, organizacji, która prowadzi kampanię przeciwko dyskryminacji w piłce nożnej, wezwał kibiców, aby stali się „aktywistami, a nie obserwatorami”, próbując zdusić nową falę rasistowskich zachowań.

Sanjay Bhandari jest dopiero drugim przewodniczącym Kick It Out i zastępuje założyciela, Lorda Hermana Ouseleya, który pełnił tę funkcję przez 25 lat. Były prawnik i członek niezależnego panelu ds. Równości Premier League, Bhandari wierzy, że piłka nożna ma zdolność przewodzenia w walce z rasizmem w społeczeństwie.Mówi jednak, że pozostaje to również prawdziwym problemem dla gry i przyznaje, że nigdy nie zgłosił incydentu z obawy przed konsekwencjami.Uefa musi zaostrzyć sankcje, aby pomóc wykorzenić rasizm, mówi Gareth Southgate. Czytaj więcej

W przemówieniu kładącym nacisk jego wizja Kick It Out Bhandari powiedział, że krajobraz zmienił się na lepsze w ciągu ostatniego ćwierćwiecza, ale znane problemy pozostały, a część antyrasistowskiego ducha, który charakteryzował organizację we wczesnych latach, wymaga ponownego rozpalenia.

„Kiedy Lord Ouseley i nasi założyciele wyruszyli, napotkali opór, a ich wyzwaniem było zaangażowanie i zmiana przemysłu piłkarskiego. Angielski futbol jest teraz zupełnie inny – powiedział. „Doskonale pamiętam, że w ciągu czterech tygodni w połowie lat 90-tych dwukrotnie zostałem wykorzystany jako„ Paki ”na stadionie Wembley.W tamtych czasach oczekiwano, że zaakceptuję to jako część gry. Kiedy zabieram moich siostrzeńców na mecze wyjazdowe, nie spodziewają się, że będą musieli tolerować tego rodzaju nadużycia, których doświadczałem rutynowo. To pokolenie, pokolenie Kick It Out, oczekuje czegoś lepszego.

„Z mojego doświadczenia wynika, że ​​[wzrost liczby incydentów rasistowskich] nie jest czymś, z czym mamy do czynienia na nowo. Dla mnie, gdy jestem na stadionie, najskuteczniejszym sposobem na wytłumienie incydentu jest nie to, że coś powiem, ale jeśli ktoś [kto nie jest osobą kolorową] mówi „odpuść”. Czy angażujemy do tego fanów? Czy zmieniamy świadków w aktywistów? Nie jestem pewien.

„Nigdy w życiu nie zgłosiłem incydentu, mimo że byłem ich świadkiem. A dlaczego tego nie robię? To dlatego, że wykonuję rachunek różniczkowy na stadionie.Myślę o tym: jak daleko jest do przejścia? Gdzie są ci ludzie, ilu mają partnerów? Czy wyrzucą jednego z nich czy pięciu? Jakie są dla mnie reperkusje? ”

Bhandari, fan Manchesteru United, mówi, że wyruszy w trzymiesięczną trasę koncertową, podczas której ma nadzieję przeprowadzić aż 150 wywiadów z interesariuszami gry. Ale ogólnie rzecz biorąc, uważa, że ​​potrzebne jest wspólne podejście do edukacji i bardziej konsekwentne stosowanie obecnie dostępnych kar. David Squires o… piłce nożnej i maku Czytaj więcej

Częściowa implementacja UEFA w Anglii Jak powiedział Bhandari, protokół dotyczący zwalczania rasistowskich nadużyć na stadionach podczas meczu w Bułgarii w zeszłym miesiącu był „straconą szansą”.Gospodarzom nakazano rozegranie jednego meczu za zamkniętymi drzwiami (z kolejnym zawieszonym na dwa lata) i ukarano grzywną 75 000 euro za zakłócanie porządku publicznego, w którym kilku angielskich piłkarzy było maltretowanych na tle rasowym.

„Naprawdę Brak jest skutecznym zestawem uprawnień, skutecznym zestawem konsekwentnie stosowanych sankcji. To jest to, czego potrzebujemy, to część rozmowy, którą chcemy przeprowadzić ze wszystkimi władzami ”- powiedział. „Jeśli chodzi o protokół, który stosujemy od 10 lat, po prostu chcielibyśmy, aby był on konsekwentnie wykonywany. Może była szansa, może stracona szansa, aby eskalować przez cały ten proces [w Sofii].

„Jeśli chodzi o sankcje, myślę, że ważne jest posiadanie skutecznych ram, które są konsekwentnie stosowane .Dwie osoby mogły całkiem rozsądnie nie zgodzić się co do tego, czy [kara Bułgarii] była odpowiednią sankcją. Myślę, że naprawdę interesujące jest: co robisz z pieniędzmi? Czy możesz go użyć do finansowania edukacji? Jeśli próbujesz wykryć dyskryminujące incydenty, zapobiegać im lub reagować na nie, edukacja jest złotą nitką, która przez to wszystko przebiega ”.

Rate this post