Ôsmy spoločný titul! Šafářová s Mattekovou-Sandsová ovládli Peking

Lucie Šafářová s Bethanie Matteková-Sandsová získali v Pekingu už tretí deblový titul v rade a celkovo ôsmy spoločný. Česko-americký tenisový pár vo finále porazil turnajové jedničky z Francúzska Caroline Garciaovou a Kristínou Mladenovicovou dvakrát 6: 4. Vo dvojhrách zvíťazili Brit Andy Murray a Agnieszka Radwanská z Poľska.

Piate nasadené Šafářová s Mattekovou-Sandsová pred triumfom v Pekingu ovládli grandslamové US Open, kde vo finále porazili práve Garciaovou s Mladenovicovou, a v minulom týždni uspeli v čínskom Wu-chan.

v dnešnom finále rozhodli o zisku prvej súpravy brejkom v deviatej hre, ktorý vzápätí potvrdili. Na začiatku druhého setu viedli 2: 0, ale o náskok prišli.Rýchlo však získali ďalšie brejk a podanie už si udržali. Šafářová sa s Mattekovou-Sandsová medzi výmenami sa na lavičke dobre bavili a na kurte sa skvele dopĺňali.

Za stavu 5: 3 mali dva mečbaly, lenže prvý súperky odvrátili “kraťasov” a pri druhom trafila Američanka sieť. Zápas tak dopodávala Šafářová a pri štvrtom mečbalu ho ukončila po výbornej reflexu na sieti half volejom Matteková-Sandsová.

Bronzová olympijská medailistka z Ria Šafářová spoločne s Mattekovou-Sandsová vyhrali už šestnásty zápas v rade a vylepšili si finálovú bilanciu na 8: 1. Šafářová oslavuje svoju dvanástu deblový trofej, Američanka už dvaadvacátou.Za dva týždne si zahrajú 1xbet Turnaj majsteriek v Singapure.

Titul vo dvojhre bude v Singapure obhajovať Poľka Radwanská, ktorá sa na finále sezóny naladila triumfom v Pekingu. Dvadsaťsedemročná favoritka dnes zdolala 6: 4, 6: 2 prekvapenie turnaja Johanne Kontaovou z Británie, ktorá v osemfinále vyradila Karolínu Pliskova.

Radwanská získala jubilejný dvadsiaty titul v kariére a tretí v sezóne, rovnako ako v predchádzajúcich dvoch prípadoch bez straty setu. Kontaová sa napriek finálovej prehre posunie v pondelok prvýkrát v kariére do svetovej desiatky a má šancu kvalifikovať sa na Turnaj majsteriek.

Britský tenis získal v Pekingu titul vďaka Andymu Murrayovi, ktorý splnil úlohu najväčšieho favorita a vo finále porazil 6 : 4, 7: 6 Bulhara Grigor Dimitrov.Tohtoročná wimbledonský a olympijský šampión vyhral piaty turnaj v sezóne a štyridsiate v kariére.

Dvadsaťdeväťročný Murray v úlohe víťaza zastúpil šesťnásobného šampióna Novaka Djokoviča zo Srbska, ktorý tento rok neštartoval kvôli zranenému lakti. Aktuálne kráľ svetového tenisu triumfoval v Pekingu od roku 2009 okrem sezóny 2011, kedy pri jeho neúčasti vyhral Tomáš Berdych.

Muži :

Štvorhra – finále :

Carreňo, Nadal (Šp.) – Sock, Tomic (USA / Austr.) 6: 7 (6: 8) , 6: 2, 10: 8.

Ženy:

Dvojhra – finále :

A.Radwanská (3-Pol.) – Kontaová (11-Brit.) 6: 4, 6: 2.

Štvorhra – finále </span >:

Šafářová , Matteková-Sandsová (5-ČR / USA) – Garciaová, Mladenovicová (1-Fr.) 6: 4, 6: 4.

Ôsmy spoločný titul! Šafářová s Mattekovou-Sandsová ovládli Peking 5.00/5 (100.00%) 1 vote