Pakistan opóźnienie odlotu World T20 pomimo zamiany Indii na Kolkatę

Światowy mecz Twenty20 między Indiami a Pakistanem został włączony z Dharamsala do Kolkata, ale Pakistan nadal opóźniał wyjazd do turnieju w związku z problemami z bezpieczeństwem.

Pakistan Cricket Board szukał miejsca na zmianę Z Dharamsali na mecz grupowy z Indiami, 19 marca i postanowił nie wyruszyć do Indii, dopóki problem nie zostanie rozwiązany. Turystyka w Afganistanie pokonana przez Świat w dwudziestym2020 Czytaj więcej

Międzynarodowa Rada Krykieta odpowiedziała Ogłosił w środę, że spotkanie Super 10 Group 2 odbędzie się teraz w Eden Gardens w Kolkacie.

David Richardson, dyrektor generalny ICC, powiedział: “Decyzja została podjęta po konsultacji z BCCI [Board Kontroli Krykieta w Indiach], odpowiednich stowarzyszeń państwowych, konsultanta ds. Bezpieczeństwa ICC i BCCI oraz innych właściwych organów.

“Decyzja o przeniesieniu meczu została podjęta ze względów bezpieczeństwa.Obawy początkowo pojawiły się w związku z domniemanymi uwagami publicznymi niedawno zgłoszonymi przez szefa ministerstwa Hamachal Pradesh, ostrzeżeniem o demonstracji i próbach zakłócenia pokojowego przebiegu meczu. “

Ale oświadczenie z PCB – wkrótce po Oświadczenie szefa ICC, Richardson, podczas konferencji prasowej w Delhi – wskazywały istotne obawy związane z bezpieczeństwem. Płyta PCB wymaga dalszych zapewnień bezpieczeństwa po “szczególnych zagrożeniach dla zespołu z różnych partii politycznych i grup podczas trasy” .Eoin Morgan uważa, że ​​”naiwność” Anglii może pomóc kampanii Światowej Twenty20 Przeczytaj więcej

: “PCB z zadowoleniem przyjmuje decyzję ICC o zmianie gry ICC World Twenty20 Pakistan v India zaplanowanej w Dharamsali 19 marca na Kolkatę.Płyta PCB wcześniej przekazywała ICC i BCCI swoje ograniczenia do gry w Dharamsali, podobnie jak zalecenie delegacji ds. Bezpieczeństwa Pakistanu, która niedawno odwiedziła Indie. “Zgodnie z harmonogramem poprzedzającym turniej ICC, Pakistan miał zorganizować konferencje prasowe w środę i czwartek – z udziałem zespołów kobiet i mężczyzn – ale nadal należy widzieć, jaka będzie ich wpływ na ich obecną postawę w podróży.

Richardson wyjaśnił, że ICC jest przekonany, że w Indiach istnieją odpowiednie środki bezpieczeństwa w Pakistanie, które mają rozpocząć kampanię w dwóch meczach w Kolkacie, a następnie przejść do Mohali.

“Chciałbym potwierdzić, że ICC zostało zapewnione przez wszystkie właściwe organy państwowe, że wszystkie odpowiednie środki bezpieczeństwa są w użyciu i zostaną wdrożone, aby zapewnić, że impreza jest wystawiona w bezpiecznym i bezpiecznym środowisku dla wszystkich zainteresowanych stron “, powiedział.

Oczywiście mamy tylko Niedawno przekazaliśmy naszą decyzję [na PCB].Następnie doradzą rządowi [Pakistan] o tej decyzji.

“Daliśmy im zapewnienie. Mamy oczywiście nadzieję, że wejdą na pokład samolotu.

“Jeśli nie przyjdą, mecz nie odbędzie się. Zrobiliśmy wszystko, co trzeba zrobić. “

PCB przekazał delegacji urzędników w celu sprawdzenia bezpieczeństwa w miejscach w sąsiednich Indiach w tym tygodniu, a szczególnie Dharamsala. Minister naczelny Himachal Pradesh, Virbhadra Singh, napisał do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, że rząd nie może zapewnić bezpieczeństwa gry po ostatnim ataku terrorystycznym na bazę lotniczą Pathankot w styczniu.

Dharamsala ma zostać gospodarzem siedmiu innych meczów w turnieju, w tym meczów w środę między Bangladeszem a Holandią i Irlandią w porównaniu z Omanem.

Rate this post