Po kupieniu Hulka w zeszłym roku wydawało się wszystkim

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że odpowiedź jest oczywista, każdy trener chce mieć zawodnika tego poziomu w swoim zespole. Ale kupowanie gracza to jedno, a znalezienie odpowiedniego miejsca na polu to coś innego.

Po kupieniu Hulka w zeszłym roku wydawało się wszystkim, że Zenit będzie silniejszy i będzie mógł osiągnąć dobre wyniki nie tylko w krajowych mistrzostwach, ale także w Lidze Mistrzów. Jednak transfer ten spowodował natychmiast wiele negatywnych emocji i w jakiś sposób zepsuł atmosferę w zespole, a jego wyniki, wręcz przeciwnie, pogorszyły się. Brazylijczyk nie ma w tym bezpośredniej winy, oczywiście, że nie, zawsze daje z siebie wszystko i nie został zauważony w ataku hakerskim, ale fakt pozostaje. Przez cały sezon Luciano Spalletti nie mógł znaleźć Hulka na właściwym miejscu, a sam zawodnik nie zademonstrował nawet 50% tego, co może zrobić. Jakby to zdanie nie zabrzmiało obraźliwie, ale Hulk musi opuścić Rosję, póki jest taka możliwość. Teraz nazwa tego gracza rodzi więcej pytań niż odpowiedzi. Ogólnie rzecz biorąc, sytuację należy rozpatrywać z dwóch stron: “czy Zenith Hulk tego potrzebuje i czy Zenit potrzebuje Hulka”.

Tym razem pomocnik z Zenitem ponownie nie przeszedł szkolenia przedsezonowego, biorąc udział w Pucharze Konfederacji. W Brazylii Hulk wielokrotnie powtarzał, że jest gotów rozważyć oferty innych klubów, jeśli jest to najlepsza drużyna z czołowych mistrzostw. Oczywiście, Luciano Spalletti nie chce sprzedawać Hulka, ale w jakiej roli widzi Brazylijczyka nie jest całkiem jasne. Jest oczywiste, że włoski specjalista będzie grał zgodnie ze współczesnym schematem 4-2-3-1, w którym Hulk może zająć miejsce jedynego napastnika lub działać na prawym skrzydle ataku. Obie opcje zostały wypróbowane w zeszłym sezonie, ale nie przyniosły żadnych rezultatów. W pozycji jedynego napastnika Brazylijczyka nie czuje się bardzo dobrze, w końcu jest graczem innego planu.

Rate this post