Przede wszystkim w Zenit jest bardzo niewielu graczy

Cofnij się do piłki, zamknij koła zębate, baw się z głową – Hulk wie, jak to zrobić, ale jego atuty są różne. Ma świetny atak na dalekie dystanse, szaloną szybkość, doskonałe podanie i dobre dryblingi, może to wszystko zademonstrować na swojej ulubionej prawej flance, na której grał w Porto. Ale dlaczego nie pokazuje gry, na którą czekają fani, z kilku powodów …

Przede wszystkim w Zenit jest bardzo niewielu graczy, którzy potrafią działać w podobny brazylijski sposób. Dani i Arshavin to techniczni gracze, ale grają na drugiej flance, Fayzulin nie jest na dobrej drodze, Witsel także nie pokazuje jeszcze swojej najlepszej gry. Pod tym względem Hulk jest najłatwiejszy do osiągnięcia porozumienia z Shirokovem, ale Roman jest człowiekiem nastroju. Tutaj, jeszcze większą rolę odgrywają prawy obrońca i napastnik, z którymi ogólnie jest problem. Kerzhakov wolałby strzelić gola niż przejść cienką, a połączenia Anyukova z atakiem są zbyt prymitywne, pass-overhang. W takich okolicznościach nie jest zaskakujące, że Hulk próbuje przerwać grę, ale pokonanie całej obrony jest trudne nawet dla niego. Teraz, gdyby Zenit mógł kupić Falcao lub napastnika działającego w podobny sposób – Hulk byłby łatwiejszy i naprawdę przyniósłby więcej korzyści. Jednak w najbliższej przyszłości klub petersburski najwyraźniej nie zdobędzie takiego napastnika. Teraz media zawierają nazwy Osvaldo i Arnautovich, ale nie są to dokładnie ci gracze, którzy są w stanie dodać kreatywności. Wniosek jest prosty, Hulk może samodzielnie wygrać kilka gier dla Zenit, ale trudno będzie mu pasować do gry zespołowej, chyba że petersburskie osoby na wstążce okna transferowego nie są zaskoczone kolejnymi głośnymi przejęciami.

Po drugie, Hulk w Rosji jest bardzo trudny psychologicznie. Rozumie, ile pieniędzy zostało mu wypłacone i na co wszyscy czekają. Brazylijczyk udał się do Petera, by zostać przywódcą drużyny, i ostatecznie stał się nieświadomym winowajcą wszystkich wewnętrznych problemów, które się zaczęły.

Rate this post