Pytanie Di Stefano trzeba było rozwiązać

To był początek poważnych utworów pomiędzy zawodnikami a trenerem. Ten, który walczył o nominację Munoz Di Stefano, zaczął otwarcie krytykować mentora zaraz po finale. Według niego, w środku meczu trener otwarcie go wysłał. “W tym momencie zdałem sobie sprawę, że był człowiekiem” – napisał Munoz w swojej książce “Fear and Loathing in La Liga”.

Miguel Muñoz jest najlepszym trenerem w historii Realu Madryt. Photo: Goal, TFT, Real

Pytanie Di Stefano trzeba było rozwiązać – cała kariera trenerska Muñoza zależała od tego. Co zrobić ze wspaniałą, ale starzejącą się Argentyńczykiem, która skończyła 38 lat? Jak ktoś zauważył dowcipnie, “Blond Arrow” już nie była blond ani szybka. Poza stadionem prasa nie dała graczowi spokoju i całkowicie twierdziła, że ​​Di Stefano “już nie istnieje”. Santiago Bernabéu również interweniował w sprawach trenera, domagając się znacznego odmłodzenia kompozycji.

Zadanie jest duże, prawie niemożliwe – zwłaszcza dla Munoza, który zbudował wszystko wokół istniejących graczy. Po otrzymaniu instrukcji dotyczących restrukturyzacji zespołu, postanowił zrezygnować. Odnowienie było trudne nie tylko z powodów emocjonalnych: Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej, która dwa lata wcześniej zakazała transferów zagranicznych graczy, wkładała patyki w koła.

Pomyślcie o sobie: zarząd zażądał, aby trener zastąpił być może najlepszy zespół w historii Realu Madryt z nowym, ale nie mniej silnym. Jak nie możesz zmienić koloru na szary?

Ale rezygnacja została odrzucona i musiałem, chcąc nie chcąc, wziąć się w garść. Nie trafił kolejny mecz z Atletico Di Stefano. Kiedy zapytał dlaczego, Munoz odpowiedział, że nie jest zobowiązany do wyjaśnienia czegokolwiek.

Wkrótce napisano raport, w którym trener wymienił powody, dla których napastnik powinien pomyśleć o opuszczeniu piłki nożnej. “To już nie może trwać.”

Rate this post