Rugby World Cup podgląd nr 15: Namibia

5000-1Coach

Phil DaviesCaptain

Jacques Burger

Namibia wchodzi do piątej edycji Pucharu Świata z rekordem niespotykanym sukcesem. Straciły każde z ich 15 meczów, cierpiały upokarzające skorupiaki po drodze. Najbardziej niezapomniany był rekordowy wynik 142-0 w porównaniu z Australią w Adelajdzie w 2003 roku, w którym zgodzili się na 22 próby średnio co trzy minuty i 38 sekund.

Nie ma perspektywy Natychmiastowa poprawa ich fortun: ich kampania w 2015 roku rozpoczyna się w najtrudniejszych sytuacjach, w meczu z mistrzami z Nowej Zelandii.Kiedy All Blacks zdobędą swój 26. punkt, będzie to 1000th przyznany przez Namibię w Pucharach Świata (w porównaniu do Nowej Zelandii, grając prawie trzy razy więcej meczów, pozostaje 416 punktów poza ten kamień milowy) P>

Prezydent kraju, Hage Geingob, pomachał drużynie z wezwaniem, aby “dać wszystkim Czarnym piekło”, ale mimo to, że Kiwis nie wyłoni się w pełni sił – zagrają Argentynę na Wembley cztery Dni wcześniej – Namibia lepiej będzie zachowywał swoje energie na następujące gry przeciwko Tonga i Gruzji, zarówno w Sandy Park w Exeter.Zwycięstwo w jednym z tych meczów doprowadziłoby do sukcesu ich turnieju.

“Wiemy, co my walczymy.Wiemy, że nie wygramy gry – powiedział trener Fil Davies, otwieracz. “To jest sprawa, że ​​gram do naszego maksimum i to wszystko, o co możemy poprosić.” Facebook Twitter Pinterest Najważniejszy gracz Jacques BurgerAge 32Caps 35Position Back-rowHeight 6ft 2inWeight 16st 6lbDebut v Zambia, Nchingola, 14 sierpnia 2004Pts 25Tries 5 Foto: Philippe Lopez / AFP / Getty Images

Dzikie walczące saraceny flanker Jacques Burger, kapitan i inspiracja Namibii obiecują: “Będziemy nadal dawać wszystko, pozostawać pozytywnymi i pracować nad naszym celem nagrywania pierwszego zwycięstwa w historii Puchar Świata “. Na jego ramionach spoczywa mnóstwo odpowiedzialności, jako że jego narodowa gwiazda światowej klasy.Został on wybrany do jednego z pięciu najlepszych graczy w turnieju w 2011 roku, mimo że grał w bok, który stracił wszystkie swoje gry w sumie 266-44 i wymagał zastrzyków bólu, aby grać przez poważną urazę kolana, która ostatecznie rządziła mu Z rugby przez 18 miesięcy, który mówi coś o jego zdolności i jego zastosowaniu.

Pełny Chrysander Botha miał mieszany pierwszy pełny sezon w Exeter, zaczynając dobrze przed złamaniem nogawki, a dyslokowanie Kostkę do startu, grając w swoim kraju przed Kanadą w listopadzie ubiegłego roku, a Puchar Świata reprezentuje ostatni etap jego rehabilitacji.Cztery lata temu flankujący Tinus du Plessis zakończył walkę przeciwko Walii z mężczyzną w meczu, mimo że jego drużyna straciła 81-7, a następnie szybko przeniosła się na Wasps. Dwóch lat później wrócił do ojczyzny, nie będzie miał motywacji do powrotu do Anglii.

Pozostali gracze, aby mieć przy tym uwagę, to: hrabina Torsten van Jaarsveld, która zadebiutowała na arenie międzynarodowej przeciwko Niemcom w ostatnim sezonie Październik i kapitanem Cheetahów Wolnego Państwa w Pucharze Currie w RPA w zeszłym roku.W międzyczasie flaga Renaldo Bothma miała doskonały pierwszy sezon w Durban z Sharksem i odegrał znaczącą rolę w przeciągnięciu swojego zespołu do tego turnieju: w Pucharze Afryki 2014, który dwukrotnie był kwalifikowany do Mistrzostw Świata, Namibia doznała ostatniego meczu, przeciwko Madagaskar, wiedząc, że muszą wygrać co najmniej 53 punkty, aby uszczelnić swoje miejsce; Obie drużyny zdobyły cztery goli w 89-10 zwycięstwie (było to w zasadzie tyle, na ile piłkarze Pucharu Świata tak często cieszyli się z Namibii) – 63 punkty do dobrego przed przerwą. “Pojedziemy do Anglii z pełnym oczekiwaniami i zdecydują się zrobić sobie, nasz naród i afrykańskie rugby, dumnie” – rzucił Rohan Kitshoff, który grał w boksie w Antananarivo pod nieobecność Burger, po meczu.

Pomiędzy Potem i czerwcu, ale forma drużyny się poruszyła, z pięcioma porażkami w siedmiu meczach, w tym stratami z Portugalii i Hiszpanii.Ale z pola, które miało znaczenie rzeczywiście rozpadały się, a wkrótce po meczu z Hiszpanią, Danie Vermeulen, nagle zrezygnował z pracy.

Vermeulen później twierdził, że decyzja została podjęta w proteście o wtrącaniu się z Namibii Rugby Union Że “udało nam się zakwalifikować…cud i akt Boga”, domniemane zarzuty rasizmu, wyraźny brak wsparcia ze strony zarządu NRU oraz fakt, że jego wóz inwalidzki – został sparaliżowany w wypadku samochodowym w 2000 – został ukradziony w drodze do Tunezji, a ani NRU, ani ich ubezpieczyciele nie dali mu pieniędzy na zamiennik. “Zdałem sobie sprawę, że stałem w drodze do sukcesu w Pucharze Świata”, powiedział. “To i skargi na rasizm przeciwko mnie, rada ingerująca w moje selekcje i prezydenta, który utracił wiarę w moich zdolnościach…Podjąłem decyzję, że NRU naprawdę nie docenia mojego wartości jako trenera” RWC Grafika

Prezydent NRU, Bradly Basson, nalegał, że rezygnacja nadeszła “zupełnie za niebieską”, a później podkreśliła: “Nie mogę myśleć o przypadkach ingerencji i powiedzieć, że nie daliśmy mu odpowiedniego “Być może mówi się, że zastępca Vermeulena już czekał na skrzydłach.

Davies, który został wyznaczony na doradcę technicznego w zeszłorocznym listopadzie, natychmiast przejął kontrolę nad stroną.Od czasu nominacji Welwitschias osiągnęli 100% rekord o zupełnie innej pozytywnej odmiany, z dwoma zwycięstwami nad Rosją i wygranymi zwycięstwami nad Zimbabwe i Kenią, wszystkie w Windhoek. Wygląda na to, że opera mydlana nie wpływa na skupienie się graczy, a Davies niedawno wyreżyserował: “Nie mogliśmy prosić o grupę, która jest bardziej razem, bardziej zaangażowana grupa.”

Potrzebują całej tej jedności i zaangażowania, a także szczęścia, jeśli mają zarobić historyczne debiutanckie zwycięstwo, za które tęsknią. . 31-osobowa drużyna Pucharu Świata w Nemibii

Rate this post