“Sassuolo” ma siedzibę we włoskim mieście

Zespół ten można słusznie nazwać “nowicjuszem” włoskich mistrzostw. Klub, po raz pierwszy w swojej 93-letniej historii, trafił do najsilniejszego odłamu kraju i zamierza pozostać tam jak najdłużej.

Rosjanin z niechlujną duszą prawie nie przeszedłby przez drużynę o tak wesołej nazwie. Więc nie byłem wyjątkiem, zwracając na nią uwagę w ostatnim sezonie. Początkowo zainteresowanie objawiło się właśnie ze względu na nazwę, ale po wkopaniu się w historię klubu, twój pokorny sługa zaczął szczerze współczuć z tym zespołem.

“Sassuolo” ma siedzibę we włoskim mieście o tej samej nazwie, a przed rozpoczęciem drugiej tysięcznej było znane tylko w wąskich kręgach, mówiąc w ligach regionalnych. Zmiany w rozwoju rozpoczęły się w 2004 r., Kiedy to zespół został objęty jego skrzydłem przez właściciela dużej firmy, Mapei, której nazwa jest teraz ozdobiona koszulkami Sassuolo. Giorgio Skuintsi od razu zadeklarował poważne ambicje, nawet czołowe pozycje we włoskiej piłce nożnej, ale będąc odpowiednią osobą, bądź cierpliwy. Przygotowano kurs dla stopniowego rozwoju klubu z lig regionalnych do Serie A przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych. Zostało to wzmocnione przez przypadek, a sezon 2008/2009 rozpoczął zespół w Serie B, gdzie Massimiliano Allegri, obecnie główny trener Milan, poprowadził ją do tego. Taki wzrost w klasie “nie wytrzymał” lokalnego stadionu, na którym znajdowało się około czterech tysięcy miejsc, a drużyna musiała wynająć pole w pobliskiej Modenie. Jednak nie pogorszyło to wyników sportowych, a rok później pierwsza próba przebiła się do Serie A, ale w meczach towarzyskich Torino okazało się silniejsze, pozostawiając czarno-zielone, aby zdobyć doświadczenie w dywizji o niższej randze.

Drugie nadejście miało miejsce w sezonie 2011/2012, co w rezultacie niemal zakończyło klub. Przed rozpoczęciem sezonu zespół dokonał imponującego zakupu, zgodnie ze standardami serii B, wydając około sześciu milionów euro na transfery, a teraz został poważnie ukierunkowany na poprawę klasy.

Rate this post