Southampton atakuje Ralpha Hasenhüttla po zwolnieniu Marka Hughesa

Święci wybrali Hasenhüttla, a także Quique Sánchez Flores, byłego menedżera Watford i Espanyol, jako potencjalnych kandydatów, którzy pomogą klubowi odzyskać tożsamość i awansować w tabeli. Zarówno Hasenhüttl, jak i Flores są bez pracy po opuszczeniu stanowisk kierowniczych na początku tego roku.Southampton stara się o pewniejsze podstawy po katastrofalnej utracie kroku. Czytaj więcej

Były bramkarz Saints i trener pierwszego zespołu Kelvin Davis zajmie się tymczasem m.in. w środowym meczu z Tottenhamem na Wembley, choć klub ma nadzieję, że przed sobotnim wyjazdem do Cardiff wyznaczy nowego menedżera.Southampton planuje wyznaczyć menedżera na dłuższą metę, po poprzednich rządach Claude’a Puela, Mauricio Pellegrino, a teraz Hughes zakończył się przedwcześnie.

Odejście Hughesa wiąże się z kosztami, a klub musi zapłacić Walijczykowi około 6 milionów funtów odszkodowania po zwolnieniu go w ciągu sześciu miesięcy od podpisania trzyletniego kontraktu w maju. Staje się pierwszym menedżerem, który został zwolniony przez dwa kluby Premier League w tym samym roku kalendarzowym i szacuje się, że zarobił teraz około 18 milionów funtów w ramach rekompensaty, po tym jak został zwolniony przez Manchester City, QPR, Stoke i Southampton. Długoletni asystenci Hughesa, Mark Bowen i Eddie Niedzwiecki, również opuścili St Mary’s.

Święci chętnie wyznaczą menedżera, który będzie w stanie poprowadzić nową erę, w przeciwieństwie do krótkoterminowego rozwiązania, takiego jak David Moyesa czy Sama Allardyce’a.Wcześniej byli zainteresowani zwolnioną menedżerką Fulham, Slavisą Jokanovic, podczas gdy klub w zeszłym tygodniu zdystansował się od doniesień, że zbliżyli się do Paulo Sousy.Southampton FC (@SouthamptonFC)#SaintsFC może dziś potwierdzić, że rozstał się z menedżerem pierwszego zespołu Markiem Hughesem. oświadczenie: pic.twitter.com/EisJf8c2gb3 grudnia 2018

Hasenhüttl zaznacza kilka pól i pracował z byłym szefem rekrutacji Southampton, Paulem Mitchellem, w Niemczech.Zwolnienie wiceprzewodniczącego Lesa Reeda i dyrektora technicznego Martina Huntera w zeszłym miesiącu spowodowało, że pozycja Hughesa była zagrożona, a Saints stwierdził potrzebę „podjęcia konstruktywnych działań i zapewnienia nowego bodźca i kierunku naszemu zespołowi operacji piłkarskich”.

< p> Davis, który w latach 2006-2016 zaliczył prawie 300 występów w klubie, zapytany, czy otrzymanie kontroli nad tylko jednym meczem sugeruje, że przed weekendem nastąpi stałe spotkanie, powiedział: „Dla mnie to wskazuje na to. Ale czy tak się stanie, czy nie, będzie zależeć od chłopaków na górze. Zabieram drużynę do środy, a potem zobaczymy.

Hughes zastąpił Pellegrino w marcu, kierując Saints w bezpieczne miejsce, ale klub znalazł się na 18. miejscu w Premier League w tym sezonie.Po okresach kierowania Unterhaching, Aalen i Ingolstadt Hasenhüttl jest bez pracy od czasu, gdy latem zakończył swój imponujący pobyt w Lipsku. Dzięki temu klub zajął drugie miejsce w Bundeslidze w pierwszym sezonie po awansie, chociaż 51-latek ustąpił po rozczarowującej kampanii w poprzednim sezonie, w której zajął szóste miejsce.Premier League: 10 punktów do rozmów z weekendowej akcji Czytaj dalej< /p>

Davis ujawnił swoją dumę z tymczasowego przejęcia klubu macierzystego. „Teraz mam okazję zabrać chłopaków na kilkudniowy trening i przygotować się do meczu z Tottenhamem” – powiedział Davis. „Po tym jest po tym.Nie sądzę, aby mądrze było rozważać cokolwiek po tym.

„Moje aspiracje to dalsze wspieranie klubu najlepiej, jak potrafię, a jeśli pewnego dnia pojawi się okazja, aby zostać menedżerem, Bardzo chętnie. Ale na razie to milion mil od mojego umysłu”.

Rate this post