Sześć lat bez wygranej. Siatkarze mogą tylko zaskoczyć ME

Wszystko w przygotowaniu nieoczekiwanie zmieniło trenera. Hiszpan Miguel Falasca, od 2002 roku, piąty cudzoziemiec, który miał podnieść reprezentacji słabnącym, w czerwcu po awarii do zakwalifikowania się do Mistrzostw Świata i nieprzekonywujące wyników w drugiej dywizji Ligi Światowej, zrezygnował.

Dla zespołu wynosił 16 miesięcy.

On i szefowie związku nie rozmawiali o wyjeździe. Tylko, że to z powodów osobistych.

Co teraz?

Powtórzyła sytuację z 2013 roku, kiedy zajął Holender Bernard Stewart, asystent zajął stanowisko Zdenek Šmejkal. Home Tegoroczna reprezentacja, niecałe trzy miesiące przed Europą, przejęła asystenta Michała Nekoli. “To było zaskakujące.Nie można oczekiwać, że „skomentował Falascovu rezygnację.

Ten sam przypadek również doświadczony reprezentacja kobiet po jej ostatnim roku były niemiecki Alexander Waibl. Nie trwał przez rok. Ponadto, jego asystent otrzymuje Zdenek Pommer po powodzeniem europejską kwalifikacje.

Zmień trener zespołu nie powinny być odnotowane. “Wierzę w to, ponieważ cały zespół pozostał razem”, powiedziała Neko, która nie wahała się podjąć działań Falasco. “Oznacza to, że nadal pracujemy nad przyspieszeniem fazy ofensywnej i jakości usług.”

Lepsza agresja. “Jeśli chcemy odnieść sukces, musimy podchodzić do każdej walki z pokorą, wiarą w zwycięstwo. Jako zespół “, powiedział Nekola.

Odwrót czeskiej piłki siatkowej znany jest również ze składu zespołu.Nekola wezwał młodzież w tym potomków dawnych przedstawicieli Hadrava, Džavoronoka i Demar. „Z tego punktu widzenia można obracając mistrzostwo dla nas”, powiedział trener. „Doświadczeni gracze mają tylko Christopher Martin Aleš Holubec i Radka Mach. Dać szansę młodzieży to nie tylko mój pomysł, na ogół są włączone do wszystkich zespołów. „

Czesi nie są najlepsze kluby. Z czterech bieżącego wyboru tylko pracuje za granicą. – spiker Donovan Džavoronok i okrągłe Michael Łączone na Monzy, uniwersalny Jan Hadrava w Olsztynie, a Marek bloker Piwo w Innsbrucku

przedstawiciele Siatkówka odegrać swoją grupę w Szczecinie.W piątek (17.30) będą rywalizować Słowację w niedzielę (20.30) z silnym niemieckim i poniedziałek (20.30) z Włoch, w zeszłym roku srebro na Igrzyskach Olimpijskich w Rio.

„Każdy mecz jest ważny, ale pierwszy Słowacja będzie kluczowa. To klasyczny derby. Wygraliśmy ostatnie dwa mecze, ale to nic nie znaczy “- powiedział Michał Nekola. “Gramy regularnie z Niemcami, graliśmy razem w ostatnich dwóch mistrzostwach. Nie walczymy z nimi, więc staramy się je przełamać. A Włosi? Jest to ogromne wyzwanie dla nas. „

Mistrzostwa z udziałem 16 zespołów zaczyna się dzisiaj, ze Polacy i Serbowie starcia na sześćdziesiąt tysięcy stadionu w Warszawie. Zwycięzcy grup ze Szczecina, Krakowa, Gdańska i Katovic awansują do ćwierćfinału.Drużyny na drugim i trzecim miejscu czekają na ośmiokrotny finał. Finał odbędzie się 3 września w Krakowie. Tytuł broni Francji.

Rate this post