Trener do odwołania się po wycofaniu Marmelo z Melbourne Cup przez weterynarzy

Hughie Morrison planuje odwołać się od decyzji stewardów Racing Victoria o wykluczeniu Marmelo z przyszłotygodniowego Pucharu Melbourne.Sześciolatek został pokonany zaledwie o jedną długość przez Cross Counter w zeszłorocznym biegu i po wygraniu w sierpniu konkursu Deauville Group Two ponownie znalazł się wśród głównych nadziei na zdobycie dwóch mil. poddać się skanowaniu na początku tego tygodnia po tym, jak weterynarze Racing Victoria stwierdzili, że jest obolały – i ten test ujawnił dwa „niecałkowite złamania” zarówno w przedniej, jak i tylnej kończynie. Cup Turf Czytaj więcej

Stewardzi należycie zarządzili wycofanie go w środę wraz z wyszkolonym przez Charliego Appleby Ispolinim, który również został poddany skanowi, który „wskazał na patologię przed złamaniem prawej przedniej kości armatniej konia”.

Trener East Isley, który przybył do Australii we wtorek, aby nadzorować rozwój Marmelo, szybko zasygnalizował swój zamiar odwołania, opisując poglądy stewardów na temat skanowania jako „niedokładne i bezpodstawne”.Dodał: „Próbuję rozwiązać odwołanie. Nie tylko mi się to przydarzyło ”. Oświadczenie na http://www.racingvictoria.com.au brzmiało: „Stewardzi otrzymali raport weterynaryjny [Racing Victoria] informujący, że Marmelo nie byłby zdolny do startu w Pucharze Melbourne, gdyby odbył się w dniu odbiory końcowe [w sobotę]. Marmelo został skierowany do kliniki dla koni na Uniwersytecie w Melbourne, aby poddać się badaniu przez cały weekend po tym, jak wykazał oznaki bólu podczas badania przez lekarzy weterynarii. „Wyniki badania tomografii komputerowej w pozycji stojącej wskazywały na niecałkowite złamanie w pobliżu przedniej kości armatniej i niecałkowite złamanie w jego tylnej kości armatniej.Po rozpatrzeniu raportu weterynaryjnego, oprócz raportów weterynaryjnych przedstawionych przez trenera Hughie Morrisona, stewardzi działający zgodnie z AR20 (d) nakazali wycofanie konia z Pucharu Melbourne. [The] stewardowie podjęli decyzję, aby zapewnić bezpieczeństwo i dobre samopoczucie Marmelo, wraz z jego potencjalnymi konkurentami i jeźdźcami. ”

Wycofanie Marmelo pozostawia wiodącego dżokeja Hugh Bowmana bez udziału w Pucharze Melbourne.Ispolini’s Nieobecność jest kolejnym ciosem dla Godolphina po wykluczeniu Red Galileo z Pucharu Saeeda bin-Suroora i skierowaniu go do Szpitala Weterynaryjnego Uniwersytetu Melbourne w Werribee w celu wykonania skanów – po tym, jak kulał po galopie. Właściciel będzie teraz polegał na Cross Counter firmy Appleby, który po zwycięstwie w 2018 roku jest ustawiony na najwyższą wagę ramion.

Rate this post