W 2016 roku Marcos Alonso przeprowadził się do Londynu

Teraz w Stamford Bridge panuje mglista atmosfera. Po bolesnym procesie rozstania z Antonio Conte fani czekali na prawdziwy postęp pod okiem nowego specjalisty. Czas, aby Londyńczycy powrócili do walki o mistrzostwo.

Jak dobrze wiemy, tak się nie stało. Zespół wielokrotnie zawodzi. Piłkarze zachowują się nieprofesjonalnie, a trener nie zdaje sobie sprawy, jak przeciwstawić się liderom Premier League. 4: 0 z “Bournemouth”, 6: 0 z “Manchester City” i wiele innych wyników, które chcesz szybko zapomnieć – jest to żywa ilustracja tego, ile problemów ma zespół. A jeśli wzmocnienie nie jest opcją, musisz przynajmniej cud, który zrobił Ole Gunnar Solscher w Manchesterze United.

Rozważ pięć najbardziej problematycznych pozycji.

5. Ochrona lewego skrzydła

Po odejściu Ashley Cole, lewy obrońca Chelsea ponownie się zwolnił. Filipe Louis, Kennedy, Abdul Rahman Baba mieli nadzieję, że kiedyś zdobędą przyczółek – i zawiedli.

W 2016 roku Marcos Alonso przeprowadził się do Londynu, który kosztował klub 23 miliony funtów. Niewiele miał nadziei – wcześniej, w Serie A, nie uważano go za gwiazdę. Conte szybko zorientował się, że dla formacji 4-3-3, powolny Hiszpan nie jest odpowiedni. Ale dla 3-4-3 może pasować.

W pierwszym sezonie plan zadziałał – Hiszpan miał sześć bramek i trzy asysty. Ale w następnym sezonie jego rywale “przejdą”.

W tym systemie Sarri Alonso nie była wiarygodna, a jego brak szybkości znów zamieniał się w problemy. Cóż, Emerson Palmeri – Włoch-Brazylijczyk, który kosztował klub znaczną sumę 18 milionów funtów – nikt nie pamięta.

4. Ochrona prawego skrzydła

Kto to boli. Pięć najbardziej problematycznych pozycji Chelsea

Po przeprowadzce do Chelsea za 7,82 mln funtów, Cesar Aspilicueta był niezwykle przydatny zarówno na prawo, jak i na środku.

Ale nie jest też bardzo szybki, a ostatnio rywale używają tego coraz więcej. Zaczął wybierać pozycję gorszą i nie można nazwać jego gry “szczególnie inteligentną”. Przypomnij sobie tylko mecz z Manchesterem City, gdzie nie tylko Rakhim Sterling, ale Alexander Zinchenko bez problemu zostawił go na mrozie.

Rate this post