W Brnie dzieje się cud, wiedzą piłkarze ręczni. Czy działa przeciwko Francji?

Pobudzeni fani, którzy złamali planszę po meczu, oddali prawie wszystko, co miał na sobie. Z wyjątkiem szortów. „Ale jeśli ludzie chcieli dać im zbyt” powiedział Daniel Kubeš.

Od pół-naga, prawie chłop stóp potu spływały oczami błyszczącymi z emocji. Kubeš i jego czescy koledzy z drużyny dokonali cudu piłki ręcznej w Brnie rok temu. W barážové odwetu wobec Serbów uprzywilejowanych Czesi potrzebne, aby wygrać przynajmniej Aż osiem bramek, aby oglądać Puchar Świata do Kataru.

Pulsujące Hall w Brnie ulica Vodova bitą heroiczną wydajność słabszego Home Czesi zniszczył Bałkany 33 : 21. „To jest po prostu nie stracić”, krzyczał entuzjastycznie Kubeš.

To samo wyrażenie powtarzane 37letý faceta i poniedziałek.Podczas gdy Matador cieszył się dobrą karierą, gdy wygrał nagrodę, powrócił do Brna jako trener. Wraz z trenerem Janem Filipe chce dodać więcej do legendarnej kolekcji pojedynków. Czesi kwalifikują się do Mistrzostw Europy, aby gościć Francję. Mecz rozpoczyna się o 18.00.

“Możemy występować w Brnie poza naszymi możliwościami” – mówi trener Kubeš. Ale to też może nie wystarczyć.Mistrzowie świata i mistrzowie Europy, ostatni mistrzowie olimpijscy, staną przeciwko jego zwolennikom. Ponadto zespół rozpadł się na Czechów z powodu kontuzji.

Pomyślałem, że kiedy dojdziemy do pełnego zgromadzenia, możemy mieć szansę na zrobienie wrażenia “, przyznaje czeski przedstawiciel Jan Sobol. “Ale teraz będzie to strasznie trudne.” 31-letni polski Azota Puław został ranny, kiedy przyjechał do Brna w weekend.W czeskim kabinie brakowało z powodu różnych urazów i stłuczeń zaledwie dziesięć nominowanych w tym ręcznej gwiezdny Filip Jícha!

“Graliśmy już dla graczy, którzy uważali, że są w drużynie narodowej”, mówi Kubeš. “Ale musimy walczyć.”

Gdzie grać? Brno jest oczywistym wyborem dla piłkarzy ręcznych.

Więc wybucha z torsem w środę mama. Tors, który dał mniej niż trzy tysiące widzów. Z góry na stronie www.ticketportal. asz pozostał we wtorek w przeddzień ostatnich dwustu biletów.

Nawet gracze oczekują na burzliwym tle.Kiedy kierownictwo ligi piłki ręcznej wymagało od bardziej doświadczonych graczy rozegrania ważnej bitwy, Brno było oczywistym wyborem. “To miasto sportowe. Było tu trzydzieści tysięcy ludzi. Teraz spójrz tylko na Kometę “, mówi bramkarz Czech Petr Štochl. “A teraz cieszymy się, że uczymy się chodzić.”

39-letni weteran wspomina słynne triumfy przeciwko gigantom, którzy dorastali na południowych Morawach. Oprócz ubiegłorocznych udanych walk z Serbią, reprezentacja w Brnie ma wiele wspomnień. “Piękne wspomnienia!” Dodaje trener Kubeš.

Kwiecień 2013. Czesi zszokowali euro-niemiecką kwalifikację 24:22. Trzy miesiące później, w Brnie, 30:25 i Černohorce również zawaliły się w Brnie.

Listopad 2008.Entuzjazm Czesi w kwalifikacjach europejskich pokonali Francuza – 32:29. Czy dziś nastąpi kolejny sensacyjny sukces? “Francuzi przekraczają cały zespół. Mogą nas nie doceniać – mówi Sobol. „Ale niestety, hotele nie mają słabych graczy,” pojednawcze notatek.

rywal środa Czech miał w ubiegłym roku na wszystko, czego dotknął, przekształcił się złota Home. Francja jest fenomenem piłki ręcznej. Gwiazdy zespół, który nie ma słabość. Start „a teraz chcą pokazać siłę” podejrzanych Štochl, które w przypadku braku bramkarz Home kolegi Galii czeka przesunięcie Perna. „Za każdym razem mają wolną rękę, bramkarz w niekorzystnej sytuacji,” mówi.

Podczas gdy jego koledzy czekają prestiżową walkę postępu do Euro 2016 jest bardzo prawdopodobne, aby podjąć decyzję niedziela pojedynku czeskiej reprezentacji w Macedonii.Sytuacja składa się z czterech rund w czteroosobowej grupie:

1. Francja – 8 punktów i pewna procedura

2. Czech – 5 punktów

3. Macedonia – 3 punkty

4. Szwajcaria -. Zerowy

Macedonia, która walczy z duetem zespołu Filip-Kubeš drugiej pozycji kwalifikacyjna, oczekując dziś nieporównanie łatwiejszy mecz w Szwajcarii. . A potem przyjdzie Home bezpośredniej walki z Republiki Czeskiej

„Nasz przeciwnik mocno jak Francja pokazać nasze słabości „

” bardzo decydującym pojedynku przeciwko Francji nie jest, chyba rundzie środowym „kiwa Kubes. “Każdy punkt, który otrzymujemy, jest świetny, ale…” Czeski strateg nie dokończy zdania.Wie, że sensacyjny wzrost punktowy musiałby potwierdzić swój wybór na gorącej ziemi bałkańskiej. „Dlatego trzeba grać tak, że czujemy się dobrze i dobrze przygotowany do niedzieli,” rozkazał skrzydłowy Sobol.

Przepis jak prawidłowo drażnij olbrzyma? “Postaramy się zacząć od mniejszych klastrów, które się poruszają” – mówi Kubeš. „I musimy grać z maksymalnym wysiłkiem,” dodał trener.

szkoda wyczerpany zespół może także przed decydującym kwalifikacyjna Home partem zdobyć cenne (choć bolesnej lekcji). „Możemy uczyć się od Francji, znacznie więcej, pokazujemy nasze słabości”, mówi Štochl kto łapie w niemieckiej Bundeslidze dla berlińskich Foxes. „Ten rodzaj gier, ale przede wszystkim trzeba wziąć”.

Czesi, jednak wierzę, że mecz w Brnie cieszy zatłoczonej sali. „Kiedy skupiamy się na sobie i na naszej grze, to może być bardzo ciekawa gra dla widzów,” mówi Štochl.

W Brnie to na pewno nie jest nudne piłki ręcznej. “Tradycyjny zwycięski cud”, ale nie spodziewa się dzisiaj zespołu przeciwko drużynie. „Ale byłoby miło, aby utrzymać” marzenia autokarów Kubeš.

zwraca go do realiów francuskiego dream team?

Rate this post