W-League grozi pozostanie w tyle za Europą, mówi Ante Milicic

Według trenera Matildas, Ante Milicica, futbol australijskich kobiet może spaść za innymi narodami bez bardzo potrzebnej poprawy w W-League. W szczególności kraje europejskie przeznaczają duże pieniądze na ligi kobiet, a Milicic twierdzi, że krajowe zawody w Australii są niezbędne.

„Jestem w Europie od kilku lat i…widzieli, w co zainwestowali ”- powiedział Milicic. „A teraz to jest dla nas wyzwanie. Dzięki umowie o [australijskich wynagrodzeniach], która została wprowadzona, wiemy teraz, że jest to poważny sport. Jak wypada umowa płacowa Matildas z resztą? | Megan Maurice Przeczytaj więcej

„Ale teraz do nas należy rozwój W-League. Potrzebujemy więcej meczów, więcej trenerów, lepszych obiektów.Musimy więc to rozwinąć, jeśli chcemy kontynuować, ponieważ, szczerze mówiąc, szczególnie Europa naprawdę idzie naprzód w szybkim tempie. A jeśli nie rozwiążemy tych [problemów], myślę, że w nadchodzących latach będzie to trudne. ”

Australijska W-League rozpocznie się w ten czwartek, a dziewięć drużyn rozegra 14 rund przed finałami. . Milicic powiedział, że niezbędna jest poprawa krajowej ligi – co potwierdziło się na Mistrzostwach Świata w czerwcu i lipcu tego roku, kiedy Matildas wyszli z etapu 16 rundy.

„Kiedy patrzysz na świat Puchar…dziewczyny, które nie są w środowisku zawodowym lub nie grają tam, gdzie dostają gry z dużą intensywnością, skaczą za duże ”- powiedział. „Musimy więc wspólnie znaleźć sposoby, jeśli chcemy zmniejszyć różnicę.

„ To jest dla nas wyzwanie i do tego musimy się dostać. A jeśli zakwalifikujemy się do Igrzysk Olimpijskich [2020 w Tokio], to właśnie czeka nas w sierpniu. Dlatego naprawdę musimy się na tym skoncentrować ”.

Rate this post