W tym samym czasie Oblak pilnie

W stolicy Hiszpanii, Jan, wszystko poszło nie tak: został ranny w okresie przedsezonowym, a Simeone wybrał Miguela Moyę na głównego bramkarza. Po prostu nie było szansy na pokazanie się. Tak, udało mi się zadebiutować w Lidze Mistrzów, ale kilka błędów doprowadziło do porażki “materaca”.
Na szczęście odcisnęła się słynna odporność chmury. Każdy na jego miejscu wątpiłby w jego siłę, ale nie w niego. Kiedy Moya doznał kontuzji, Słoweńczyk ponownie odzyskał szansę. W grze z Realem nie popełnił błędu, a Simeone po raz pierwszy wpadł na pomysł, że drogi zakup naprawdę może oznaczać status “głównego nurtu”. Od tego momentu, Chmury rosły, przyczyniając się do jakości i reputacji.

De Gea Słoweński wyciek. Jak Jan Oblak stał się czołowym bramkarzem świata

W tym samym czasie Oblak pilnie uczył się hiszpańskiego, co pomogło mu współpracować z obrońcami Diego Godinem i Jose Jimenezem. Minęło kilka sezonów, a on umocnił swój status jednego z najlepszych na świecie. Trzy trofea Zamory z rzędu – tylko początek. Jeszcze dwa, a on trafia do Victora Valdeza i Antoni Ramalletsa, a wtedy nikt nie może odmówić mu tytułu jednego z najlepszych bramkarzy w historii ligi.

W ponad 86 meczach utrzymał bramę 50 razy nietkniętą. W tym sezonie osiągnął poziom 100 “suchych” meczów – stało się to podczas konfrontacji z Borussią Dortmund. Liczby wskazują, że Oblak jest jednym z najtrudniejszych bramkarzy, podobnie jak Alison Becker. Statystyki w 55% “suchych” gier – nie jest to chory rekord.

Oczywiście są problemy. W porównaniu do innych bardziej nowoczesnych bramkarzy Słoweńcy wydają się bardziej archaiczni. Jest mistrzem gry rękami, ale sprawy są gorsze w przypadku pasamów. Być może dlatego Pep Guardiola, Maurizio Surry i Jürgen Klopp nie spieszyli się, by go kupić.
Jego wysokość to 188 cm Idealne dla bramkarza. Szybki, zwinny i sprężysty, zawsze pozostaje spokojny, oszczędza podczas markiz i skacze u stóp napastników w ostatniej chwili. Przykłady fanów od dawna twierdzą, że nie ma nikogo na świecie lepszego od niego.

Rate this post