Wally Downes uważa, że ​​strach zainspirował AFC Wimbledon do zdenerwowania West Ham

Wally Downes powiedział, że strach przed upokorzeniem w telewizji na żywo zainspirował jego piłkarzy AFC Wimbledon do historycznego zwycięstwa w Pucharze Anglii przeciwko West Hamowi w sobotni wieczór. Scott Wagstaff podwoił West Ham do pakowania, gdy Wimbledon przeżywa ponownie lata świetności Czytaj więcej

Gol zmiennika Toby’ego Sibbick’a w późnym momencie zapewnił drużynie League One udział w poniedziałkowym remisie w piątej rundzie, przypieczętowując ekscytujące zwycięstwo 4:2 na Kingsmeadow. Downes, były pomocnik Wimbledonu, który w grudniu wrócił do południowego Londynu jako menedżer, był zachwycony, że wywołał niezadowolenie z klubu, w którym spędził 18 miesięcy jako trener.

„Gdybyśmy grali tak jak we wtorek, byłby to wynik krykieta” – powiedział. „Strach jest największym motywatorem na świecie i zmusił ich do dobrej gry.Teraz pokazali mi, że mają tę umiejętność.

„To powinno wzbudzać zaufanie, ponieważ jedziemy do Sunderlandu, który dwa lata temu był klubem Premier League i jest na szczycie tabeli teraz. Nie możesz tam iść jako kurczące się fiołki i nie możesz tam iść jako Charlie Big Potatoes.Muszą wystąpić ponownie”.

Kilku członków zwycięskiej drużyny Wimbledonu 1988 FA Cup uczestniczyło w sobotnim meczu pucharowym, w tym Vinnie Jones, który pracował dla BT Sport i zobaczył nowe wcielenie swojego byłego wyścigu klubowego na prowadzenie 3:0.Pellegrini “wstydzi się” drużyny West Ham, ale Arnautovic podpisuje nowy kontrakt Czytaj więcej

Mimo że West Ham zmniejszył stratę do 3:2 na 19 minut przed bramkami rezerwowych Lucasa Pérez i Felipe Anderson, Downes upierał się, że przez cały czas zachował spokój. „Mieli szanse na awans 3:3, ale musisz spróbować szczęścia w starciu z drużyną Premier League” – powiedział. „Musisz kontrolować swoje emocje i uważać na to, co zamierzasz zrobić. Piątka: zarejestruj się i otrzymuj nasz codzienny e-mail dotyczący piłki nożnej.

„Szczerze mówiąc, ja nie planowałem przewagi 3-0 i czekania na ponurą śmierć.To był pierwszy raz, kiedy to mieliśmy. Nie możesz pozwolić, aby twoje myślenie zostało zamglone. Musisz być zmierzony i nie tracić głowy”.

Rate this post