Zdyskwalifikowany federer: zły turniej, zły mecz. Pomagałem sobie

Miał to być pojedynek, z którego mogliby się cieszyć w każdym zakątku planety, ale uwielbiająca show Ameryka cieszyła się tym szczególnie. Rafael Nadal vs.Roger Federer, półfinały US Open, bezpośrednia walka o numer jeden na świecie, ich pierwsze wzajemne konkurs w historii nowojorskiej Grand Slam.

W tym niezwykle widokowa do pojedynku nie stanie.

Nadal Tymczasem rola ulubiony spełniony Federer nie. Szwajcarskie zjawisko jest już poza grą, a ćwierćfinały są ostateczne. “Kiedy potrzebował, wyciągnął naprawdę dobre fragmenty”, powiedział Federer, jego argentyński przeciwnik. „A ja może kilka razy pomógł też”.

Del Potro miał doskonały mecz, „Mój najlepszy turniej” Nawet mówić inaczej, pokonał rodaka, który w ciągu 36 lat Jego wyjątkowa kariera w tym roku wykonywała najlepszy tenis.

Nie na betonie.A nie w US Open.

“Brakowało mi trochę,” powiedział. To nie jest sprzeczne z arch rywal Nadala, jest zaniepokojony ostatnią rzeczą na świecie: „Ja, ja, patrząc tak daleko, byłem w turnieju zbyt martwi.”

Federer po przerwie długo zdrowia rozpoczął 2017 triumf w Australian Open, zdominowany turnieje w Indian Wells i Miami Wimbledon nie stracił seta. Ale wydarzenia w Montrealu nękane jej bóle pleców – i dominację poprzednich tygodniach i miesiącach, nagle zniknął śmiertelnika

On został ponownie tenisowy.. I to było dobre, bo w US Open miał w pierwszych dwóch rundach do pětisetových bitwy.

A potem Del Potro. Zasłużony zwycięzca.

„Czułem, że jeśli napotkasz silnego przeciwnika, mogę stracić.Nie mówię, że byłem negatywnie nastawiony, ale nie czułem się bezpiecznie “, powiedział.

Historia opowieści Rogera” niezwyciężonej “się kończy. Nadal pozostaje światowym liderem, a Federer na pewno sprawi, że nie będzie miał szansy, by rzucić mu wyzwanie. “Straciłem grę, ponieważ po prostu nie byłem wystarczająco dobry”, mówi twardo. “Fizycznie, nie psychicznie, ani tenisowo. Jeśli masz rezerwacje we wszystkich trzech obszarach, naprawdę trudno jest to zrobić. ”

To wszystko, jeśli Del Potro jest przeciwko tobie w takiej sytuacji.

Rate this post