El Clasico – jakie były ciekawe kursy

messi-ronaldoWczoraj rozegrane zostało kolejne spotkanie na szczycie w hiszpańskim futbolu. Jak zwykle przysporzyło mnóstwo emocji i jak zwykle stało na bardzo wysokim poziomie. Zresztą czego można się innego spodziewać gdy na boisku jest tylu doskonałych zawodników. Ja starałem się jednak podejść do tego spotkania czysto statystycznie i znaleźć kursy, które ze statystycznego punktu widzenia powinny być najbardziej atrakcyjne. Pierwsze kursy które sprawdzałem to ilość goli ( głównie na Bet 365 , Unibet i Bet-at-home ) . Można było w zasadzie w ciemno postawić że wpadnie więcej aniżeli 2,5 bramki. Z ostatnich 15 spotkań pomiędzy tymi drużynami aż 14 kończyło się wynikiem z minimum trzema bramkami. Można więc było przyjąć, że każdy kurs powyżej 1,50 jest atrakcyjny i w miarę pewny. Zobaczmy co oferowali bukmacherzy. Bet365 dawał jedynie 1,50 . A więc troszkę za mało abyśmy mogli tutaj postawić. Ale już Unibet zaoferował 1,63 . Skąd wzięli taki kurs. Nie wiem. Ale taki był.

Podobnie wyglądała sytuacje z kursem over 3,5. Tutaj także Unibet zaoferował najwyższe stawki wyjściowe. Mnie jednak najbardziej zainteresował zakład na to że obie drużyny strzelą gole w pierwszej połowie spotkania . Biorąc pod uwagę owych 15 ostatnich spotkań, taka sytuacja miała miejsce aż ośmiokrotnie. A więc to więcej aniżeli połowa. I tu niespodzianka. Unibet dał na taką sytuacje kurs aż 4,55. Jak dla mnie i dla statystyki to kurs bardzo wysoki. Zagrałem go jednak za bardzo niewielka stawkę, czego oczywiście potem strasznie żałowałem.

Fajny był tez kurs na to że zarówno Ronaldo jak i Messi strzela gole. Kurs a Unibecie wynosił 5,20 .  Szkoda jednak że Messi nie miał jakiś pewnych sytuacji bramkowych. Wprawdzie w końcówce miał dwie szanse , a znając skutecznośc Messiego powinien jedną z nich zamienić na gola.

Ogólnie było co ogladać i obstawiać. Wiele fajnych kursów, wiele fajnych i zyskownych kombinacji. jednak z całą pewnością w końcowym rozrachunku najwięcej zarobił bukmacher.

źródło:   http://bet-spain.com

Rate this post