San Marino-Litwa 08.09

euro 2016W pierwszym meczu grupy E eliminacji do Mistrzostw Europy 2016 drużyna San Marino podejmować będzie jedenastkę Litwy. San Marino jest prawdopodobnie jedną z najsłabszych drużyn nie tylko w Europie ale i na całym świecie i mecze z nią są dla przeciwników idealnym sposobem na poprawianie statystyk bramkowych. Drużyna ta startuje we wszystkich kwalifikacjach, zarówno do Mistrzostw Europy jak i Mistrzostw Świata, jednak jak dotychczas nigdy nie wygrała żadnego spotkania. Jedynym meczem jaki wygrała w historii było towarzyskie spotkanie z Liechtensteinem 1:0 przed dokładnie 10 latami.

W ostatnich 12 spotkaniach przegrali wszystkie różnicą minimum 2 bramek, a jedyna bramkę jaką strzelili był gol zdobyty w meczu z Polską. Strzelcem bramki był obrońca Alessandro Della Valle, który jednak nie wystąpi w dzisiejszym spotkaniu. Nie zagrają również Mirko Palazzi, Gianluca Bollini oraz Danilo Rinaldi.

Litwa zakończyła eliminacje do Mistrzostw Świata na 4 miejscu w swojej grupie. Nie są topowym europejskim zespołem , mimo wszystko są o wiele lepszym zespołem od San Marino.  Dotychczas te dwa zespoły grały ze sobą dwukrotnie w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2006. W obu pojedynkach lepszy był zespół Litwy pokonując San Marino na wyjeździe 1:0 i wygrywając u siebie 4:0.

Litwa powinna wygrać stosunkowo łatwo. Pierwszym pomysłem było postawienie na wygrana Litwy różnica co najmniej dwóch bramek. Jednak kursy nie są specjalnie wysokie. Dlatego postanowiliśmy, że prowadzenie do przerwy i wygrana Litwy będzie bardziej efektywne.

Nasz typ:  Litwa do przerwy/koniec meczu   OK

Najwyższy kurs: Betclic – 1,60

 

Rate this post