SC Heerenveen – ADO Den Haag

giggsPo jeseni bolo možno až prekvapivé, ako dobre si Heerenveen viedol. Po nie príliš podarenom minulom ročníku sa však mužstvo pod vedením Jürgena Streppela dokonca držalo v kontakte s tými najprednejším Fortuna pozíciami. Na jar bude chcieť hlavne súperiť o štvrtú pozíciu. Do jarnej časti vstupuje súbojom s Deň Haagom, ktorý naopak bojuje o záchranu.

Frízsky celok si v poslednom zápase minulého roka trošku pošramotil svoju reputáciu, keď padol na pôde podpriemerného Willem II. Každopádne aj tak zisk dvadsiatich deviatich bodov Fortuna určite bral ako úspech. Rozhodne bude chcieť spoliehať i naďalej na domáce prostredie, veď na Abe Lenstra Štadióne tento rok dokázal uspieť iba Ajax.

Čo sa prestupov počas zimy týka, všetci sú zvedaví hlavne na výkony nórskeho stredopoliara Martina Ödegaarda, jedného z najviac diskutovaných talentov svetového futbalu. Nor zatiaľ v Reale Madrid nedostal šancu, údajne aj kvôli svojej komplikované povahe, a preto sa má rozohrať v Eredivisie. Proti Deň Haagu by však mal začať na lavičke.

Na pozíciu stopéra by sa mal vrátiť Jerry St. Juste, ktorého pochrámanej Fortuna členok je viac menej v poriadku. Avšak jeho štart stále zostáva neistý. “Všetko vyzerá dobre, ale rozhodneme sa až na poslednú chvíľu,” prezrádzal Streppel. V prípade jeho absencie by jeho miesto mal zaujať dokom Schmidt. Aj naďalej inak chýba útočník Henk Veerman.

Domáci si nedávajú nejaké prehnané ciele do jarnej časti. Účasť v boji o Európsku ligou je však jasnou prioritou. “Držíme v tajnosti, čo chceme dosiahnuť,” uvádzal heerenveenský stratég. “Môžeme získať štvrtú pozíciu, ale ak sa ukáže, že šieste miesto bude Fortuna naším maximom, budeme si s tým musieť vystačiť. Uvidíme.”

Den Haag zakončil jeseň na štrnástom mieste, na konte mal totiž celkom desať porážok. Horšie je na tom v tomto ohľade už len posledný Deventer. Streppel sa na zápas tešia aj preto, že hosťujúci kouč Željko Petrovič je jeho kamarát. “Svoju prácu robí veľmi šikovne. A nikdy ho nepočujete Fortuna sťažovať sa,” chválil svojho kolegu.

Rate this post