Ukraina-Słowacja 08.09

euro 2016W pierwszym meczu grupy C eliminacji do Mistrzostw Europy 2016 Ukraina podejmować będzie Słowację. Chociaż stwierdzenie że będzie gościć jest trochę na wyrost. Z powodu sytuacji na Ukrainie mecz rozegrany zostanie we Francji. W grupie C to właśnie Ukraina oraz Hiszpania są głównymi faworytami do osiągnięcia bezpośredniego awansu po rozgrywkach grupowych.

Ukrainie nie udało się awansować do finałów Mistrzostw Świata po tym jak przegrali w dwumeczu barażowym przeciwko Francji. Zajęli drugie miejsce w grupie H mając na swoim koncie tylko o jeden punkt mniej aniżeli Anglia, w związku z czym musieli starać się o awans poprzez baraże. W pierwszym meczu po świetnej grze na swoim terenie pokonali trójkolorowych 2:0.  Jednak drużyna francuska w meczu na swoim boisku odrobiła straty i wygrywając 3:0 awansowali do finałów. Dlatego głównym celem drużyny ukraińskiej jest awans do finałów Mistrzostw Europy. Ukraina gra bardzo dobrze, w szczególności na swoim boisku. W ostatnich 10 spotkaniach na swoim terenie nie zanotowali porażki, aż osiem razy wygrywając. Z podstawowego składu w meczu nie wystąpią obrońca Khacheridi i pomocnik Tymoszczuk.

Słowacja ma bardzo stabilny skład i z całą pewnością stać ich na zajęcie 3 miejsca w grupie , które jest premiowane grą w barażach. Jednak w tym meczu nie wysąpi dwóch najważniejszych graczy drużyny Słowacji. Na środku obrony nie wystąpi Martin Skrtel a w linii pomocy Marek Hamsik. To ogromne osłabienie drużyny.

Dotychczas obie drużyny grały ze sobą czterokrotnie. Ukraina zwyciężyła 2 razy i 2 razy były wyniki remisowe.

Nasz typ : Ukraina    KO

najwyższy kurs: Bet365 – 1,75

 

 

 

 

Rate this post